fbpx

Špatné držení těla: Jak se mu vyvarovat?

Všimli jste si, že váš kolega má zvláštní postoj? Nebo paní za přepážkou na poště nejde skrze její velký hrb na zádech přehlédnout? Možná si to neuvědomujete, ale to jsou známky špatného držení těla při každodenních činnostech. Víte, co děláte špatně?

Hrbení se při sezení

Pokud je vám nepříjemné sedět vzpřímeně, musíte posílit své jádro, hýžďové a zádové svaly pomocí procvičovacích cviků, jako je klasický most a prkno.

Sezení nebo stání s rameny skloněnými dopředu

To je obvykle způsobeno svalovou nerovnováhou, která způsobí, že vaše tělo zaujímá podivné pozice nebo tráví příliš dlouhé sezení u stolu. Pokud to nevyřešíte, vaše hlava se začne společně s krkem naklánět dopředu. Špatné držení těla delší dobu způsobí subluxace páteře, jejichž přizpůsobení může trvat dlouhou dobu. Zkuste posilovat své jádro, hýždě, šíji a zadní ramenní svaly pomocí prkna, zvedání nohou vleže, protahování hrudníku, apod.

Brada ukrytá do dlaně

V tomto případě je viníkem nízký sed, příliš nízké nastavení obrazovky, shrbená záda nebo kombinace všech těchto možností. Nejlepším cvičením pro špatné držení těla je jemně prodloužit krk nahoru, když zvednete bradu nahoru, lopatky přitáhnete k páteři směrem dolů.

Špatné držení telefonu

Pokud jste zvyklí na telefonování způsobem, že telefon umístíte mezi hlavu a rameno, můžete si přivodit bolesti šíje v důsledku vytvoření svalové nerovnováhy a subluxace páteře. Měli byste začít držet telefon vzpřímeně před obličejem nebo po použití telefonu více protahovat krk.

Špatná obuv

Nošení nesprávné obuvi může také ovlivnit vaše držení těla. Při chůzi vyvíjíte na každou nohu sílu pětinásobku své tělesné hmotnosti. Pokud vaše boty nedokážou absorbovat tlak, můžete začít pociťovat bolest na patě, bolest kloubů a problémy s vymknutím kotníku. Může to také ovlivnit vaši páteř, což pak vede k bolestem zad a nohou. Abyste se vyhnuli špatnému držení těla, musíte zjistit, jaký typ nohy máte. Poté vám pediatr doporučí vhodné vložky a typ obuvi.

A co vaše držení těla? Chodíte a sedíte správně?

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články