fbpx

O krok napřed se svobodnou firmou

O krok napřed se svobodnou firmou-2

Svobodná firma? Co to je? To si jako každý může dělat, co se mu zlíbí? Slovo šéfa tu nemá žádnou váhu? Nikdo se neřídí pracovní dobou a neexistují pravidla? Jak takové prapodivné zřízení může vůbec fungovat? Nereálné! – říkáte si? Omyl.Seznamte se: Svobodná firma

Termín svobodná firma se poslední dobou stále více prosazuje na trhu. Část firem již k takovému kroku přistoupila a světe div se, funguje to. Oproti klasickým” firmám je to obrovský rozdíl v úrovni komunikace. Klade se důraz na osobní rozvoj každého jedince a jeho potřeby. Takřka každý může zajít za šéfem a říct: Hele, včera jsem narazil na tenhle problém a nesouhlasím s dosavadním řešením. Mám jiný návrh.” Vedení firmy se sejde a problém přezkoumá. Pokud se návrh ukáže jako ideální, firma jej uplatní. Jede se dál.

Negativní bořiči nepřežijí

Ve svobodných firmách se moc často nestává, že by na sebe dva jedinci ječeli přes celou chodbu a vrhali přitom peprná slůvka. Z toho důvodu v nich nemůže pracovat každý.

Lidé bez cílů, bez touhy po osobním rozvoji či zdokonalení svých osobnostních vlastností brzy odejdou.

Cílevědomější a emocionálně vyspělejší kolegové je nebudou chtít mezi sebou. Bořiči je brzdí a znepříjemňují život, neboť nejsou naladěni na stejnou vlnu.Pozor, máme také pravidla!

O krok napřed se svobodnou firmou-2Ač je způsob vedení firmy zcela odlišný a je ke všem benevolentnější, než to bývá ve velkých korporátech, také zde narazíte na pravidla. Týkají se například správné komunikace, taktního vystupování, zakázány jsou pomluvy, domněnky, tvorba drbů nebo negativní brblání a stěžování si. Zaměstnanci si nikdy nestěžují, nýbrž definují problém, který následně řeší. Všichni se vzájemně dostatečně znají, aby spolu mohli vhodně vycházet. Znají svoje slabé stránky,ale také přednosti. Platí to i pro šéfy. Lidé chodí pozitivně naladění a nepřidělávají ostatním vrásky. Když má někdo špatný den, prostě přijde a své emoce vysvětlí. “Promiň, dneska nejsem dobrý společník. Necítím se dobře, protože mám starosti.” Takový člověk zná sebe a ví, co cítí. Proto nebude zbytečně vyhledávat konflikty, kde by si své emoce vybil.

Jaký je cíl svobodné firmy?

Cílem svobodných firem je pohoda. Zní vám to nelogicky? Ale opak je pravdou. Klid nastolený pomocí pravidel svobodné firmy – ano, i svoboda potřebuje svoje hranice – zvyšuje produktivitu zaměstnanců. Firma prosperuje a lidé se do práce rádi vracejí. Benefitem už se nestává počet dní dovolené nebo stravenky, ale kurzy, školení, firemní knihovny, teambuildingové akce, flexibilní pracovní doba nebo možnost HomeOffice.Chtěli byste o svobodných firmách vědět víc? V příštím článku vám představíme několik kurzů a školení, která se budou hodit vám i vašim zaměstnancům. Je i vaším cílem vést svobodnou firmu, nebo raději zůstanete u osvědčené klasiky?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články