fbpx

Vyberte si luxusní osvětlení s osobitým designem. Jak na to?

Vyberte si luxusní osvětlení s osobitým designem. Jak na to?

Osvětlení bytu nebo domu je zcela zásadní. Dotváří celkovou atmosféru bydlení a poskytuje nutný komfort a nezbytné pohodlí. Samozřejmě platí, že každý máme jiný styl a vkus a podle toho se bude odvíjet také výběr světel. Bez ohledu na design nebo vzhled, je potřeba zaměřit se na některé technické parametry a vybrat typ osvětlení, které se bude pro vaše potřeby hodit. Luxusní osvětlení nemusí být nutně drahé, ale musíte vybírat chytře a mít přehled o různých možnostech.

Nabídka interiérového osvětlení

Mezi nejčastější typy interiérového osvětlení patří lustry, bodovky nebo stropnice. Obvyklé bývá centrální osvětlení v podobě hlavního lustru, ale dnes už není nezbytné fixovat se jen na toto řešení. Mnohdy mohou být lepší drobná bodová svítidla rozesetá po celém prostoru, která se dají ovládat jednotlivě podle potřeb.

Do bytů a domů, které mají nižší stropy nebo jsou obecně menší, je lepší vybrat různé stropnice, které jsou velmi nenáročné na prostor. Pokud chcete kompletně renovovat osvětlení v celém bytě, může se vyplatit oslovit firmu, která se nabídkou svítidel odborně zabývá a dokáže vám poskytnout komplexní návrh osvětlení do celé domácnosti. Svítidla Astro jsou v tomto ohledu dobrou volbou a potěší především milovníky minimalismu, čistých a jasných linií a užitkového a praktického vzhledu.

Menší osvětlení

Dalším typem svítidel, který má doma snad každý, jsou různé lampičky a malé zdroje světla. Ty mohou sloužit nejen ke čtení, ale také plní funkci doplňkového osvětlení, které je méně výrazné, tlumené a poskytuje příjemnou útulnou atmosféru. Oblíbené jsou také stojací lampy, které se často umísťují do obývacích pokojů. Pokud vyberete nějaký výraznější kousek, může se stát také velmi pěkným a stylovým prvkem vaší domácnosti a na první pohled upoutá pozornost. Nezapomínejte také na stolní lampičky na noční stolek v ložnici či psací nebo pracovní stůl.

Noční a bezpečnostní osvětlení

I v noci je dobré mít doma alespoň malý zdroj světla, který vám usnadní orientaci, pokud jdete třeba na toaletu nebo pro pití do kuchyně. Klíčové je to zejména tehdy, pokud máte malé děti nebo máte v domě schody, kde se dá snadno upadnout a zranit se. Jako orientační světlo můžete nejsnadněji použít LED pásky, které jsou oblíbené nejvíce pro jejich energetickou nenáročnost a nenápadnost. Jsou to vlastně LED diody, které jsou zapuštěné do samolepicího pásku.

Jak osvětlit exteriér?

Nejen interiér musí být kvalitně osvětlen. Je dobré myslet i na osvětlení zahrady, terasy, altánu nebo jiných venkovních prostor. Mnohdy je toto osvětlení ještě náročnější na výběr, ale také odolnost, protože venku musí svítidla odolávat různým vnějším vlivům včetně deště či chladu. Dobrým řešením mohou být solární svítidla, která vám pomohou uspořit spoustu energie. Přes den se totiž nabijí slunečním zářením a tato energie jim pomáhá svítit večer, kdy je to potřeba. U vchodu nebo třeba u garáže může být dobrým řešením senzorové svítidlo, které reaguje na pohyb. Luxusní exteriérové osvětlení promění vaši zahradu i terasu v krásné a pohodové místo, kde se budete rádi setkávat s přáteli či rodinou i po setmění.

Myslete na bezpečí

Při výběru jakéhokoliv typu svítidla se vyplatí myslet také na bezpečnost. V tomto ohledu je především důležité zaměřit se na údaj o stupni ochrany. Ten ukazuje, jak vysoká je ochrana před poškozením vniknutím cizích předmětů, zejména pak vody, ale také prachu nebo dalších cizích částic.

Tato bezpečnostní pojistka se označuje IP kódem – například IP44. První číslice za písmeny IP udává ochranu před nebezpečným dotykem, druhá část ve formě číslice udává stupeň ochrany proti vniknutí vody. Samozřejmě platí, že čím vyšší číslo, tím lepší stupeň ochrany světlo poskytuje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články