fbpx

Jak si zvolit ideální délku vousů?

Doby, kdy muž musel být hladce oholen, jsou už dávno pryč. Dokonce tvářičky jako „dětské prdelky“ vystřídaly vousy a plnovousy různých délek. Jenže ne každý je vhodným typem například pro dlouhý plnovous nebo třeba krátké strniště. Jaká jsou tedy kritéria při výběru délky vousů?

Strniště

Strniště vousů bývalo ještě donedávna známkou toho, že muž o sebe vůbec nepečuje a osobní hygiena mu nic neříká. Naštěstí doba jde kupředu a z toho, co bylo dříve nemyslitelné, se vyklubalo něco, co je velmi moderní a co podporuje mužnost každého chlapa. Víte, jaká ideální délka strniště je v tomto případě stanovena? Tato délka se pohybuje od 0,5 do 4 mm, přičemž ideální délka tohoto typu vousů je 2,5 mm.

Pro koho je strniště vhodné?

Strniště je dobrou volbou, pokud máte větší a kulatý obličej, který tak trochu stále připomíná obličej dítěte. Díky krátkému strništi tak snadno získáte mužské rysy, a díky jednotlivým liniím kolem tváří svůj obličej více vykonturujete k dokonalosti. Stačí jednoduše vyčkat pár dní a strniště je na světě. Úprava není složitá, stačí vousy několikrát do měsíce zastřihávat pomocí elektrického strojku na holení s vámi zvoleným nástavcem, ideálně 1-3 mm.

Kratší vousy

Kratší sestřih vousů je o něco delší než strniště a se správnou úpravou je vhodné pro ty, jejichž růst vousů je rovnoměrný. Tento sestřih vousů je obecně oblíbený mezi moderními muži všude na světě už jen kvůli jeho snadné údržbě. Díky tomu si zachováte profesionální vzhled, bez něhož se v práci neobejdete, a také přirozenou mužnost.

Pro koho jsou krátké vousy ideální?

V tomto případě vypadá téměř každý tvar obličeje v kratším plnovousu skvěle, ovšem podmínkou je profesionální péče. I při této délce vousů si můžete jednotlivé části obličeje pomocí vousů zdůraznit. Jestliže se tedy rozhodnete pro kratší plnovous, počítejte 15 až 30 dní, než vám vousy narostou, samozřejmě v závislosti na každém jednotlivci.

Abyste stále vypadali jako ze škatulky, je nutností vousy pravidelně zastřihávat, zejména tzv. zatoulané chloupky, které vybočují z linií. Nástavce používejte ve velikosti 3-5 milimetrů, u kníru nástavec zkraťte o stupeň. Samozřejmostí je také zastřižení chloupků nad horním rtem, které nad ním začnou po čase nevzhledně viset.

Střední plnovous

V poslední době je velkým hitem střední plnovous, který si pěstují zejména muži, co mají prostě dobré geny a vlasy s vousy jim rostou jako o závod. Jenže takový plnovous vyžaduje i více péče jako je mytí, úprava, česání a používání nejrůznějších přípravků, které vousy vyživí.

Pro koho je střední plnovous vhodný?

Střední vousy jsou vhodné pro ty, kteří mají dobrý a pevný růst vousů. Delší chloupky můžete využít k vytvoření nebo zachování zajímavých proporcí obličeje – kombinace malé brady a středního plnovousu vám obličej prodlouží, hubené obličeje zase plnovous vyplní do mužnějších rysů.

Abyste působili skutečně vzhledově příjemným dojmem s plnovousem, musíte si uvědomit, že delší vousy vyžadují k údržbě více úsilí a kvalitní produkty jako je šampon a kondicionér nebo olej proti vysušení a vosk na tvarování vousů. Nejideálnější je navštívit přímo holičství pro muže tzv. barbershop, který už dnes naleznete v každém městě.

Dlouhý plnovous

Tak tady už to chce trochu odvahy a skutečně velké píle, abyste nevypadali jako Krakonoš z pohádky. Tímto stylem vousů jsou známí především dřevorubci. Ovšem dnes už tomuto stylu podlehli muži na nejvyšších pozicích. Ovšem pravdou je, že dlouhý plnovous spoustě mužům při práci jedině vadil.

Abyste docílili dlouhých vousů, budete si muset takových 6 až 8 měsíců počkat. Stejně jako v předchozím bodě, i v tomto případě se o svůj plnovous musíte mnohem více starat. Počítejte s návštěvou holiče každé dva až tři týdny, kdy vám vousy lehce zastřihne a upraví kontury. Na vás pak bude každý den si vousy mýt šamponem a kondicionérem speciálně určeným na plnovous. Nezapomínejte ani na olej, který vousům dodá ten správný look a díky němu se nevysuší.

Zdroj foto: freepik.com

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články