fbpx

Podnikání bez stresu a byrokracie: Ready made společnosti nabízí řešení

bez byrokracie

Chcete začít podnikat, ale nemáte čas zabývat se formalitami? Děsí vás byrokratická náročnost celého procesu a nemáte prostor ani síly na to běhat po úřadech? Řešením může být ready made společnost. Co to vlastně je a jaké výhody tento postup nabízí?

Splňte si svůj podnikatelský sen

Ready made společnost je vlastně již hotová firma, která splňuje veškeré náležitosti a je již zapsaná v obchodním rejstříku. V ideálním případě také nikdy nevyvíjela obchodní činnost, a tudíž nemá obchodní historii ani žádné závazky. Prodej ready made společností vám umožňuje začít rychle a velmi efektivně legálně podnikat.

Výhody ready made společností

Prodej ready made společností skýtá řadu benefitů:

  • Úspora času. Asi největší výhodou je rychlost. Pokud byste chtěli společnost samostatně zakládat, může to zabrat i několik týdnů. Takto to můžete zvládnout doslova ze dne na den. Začít podnikat můžete v podstatě do 24 hodin.
  • Splacený kapitál. Obvykle bývá kapitál splacen, tudíž vás hned na začátku nemusejí čekat nezbytné výdaje. Pohlídejte si však jeho výši – některé ready made společnosti jej mají pouze ve výši 1 Kč, což ale může být případně problém při žádosti o úvěr v bance.
  • Snadná cesta pro cizince. Pro občany jiného státu se jedná o výrazné usnadnění přístupu na český trh. Není třeba řešit potíže s bankovními účty nebo různé jiné administrativní bariéry.

Podnikejte chytře

Ready made společnost může být v mnoha případech velmi výhodným řešením. Vždy se ale ujistěte, že přesně víte, za co platíte. Informujte se například, že služby zahrnují také přípravu veškerých smluv, poplatky u notáře nebo soudu za změny v obchodním rejstříku, ručení za splacený kapitál apod. Ceny jednotlivých služeb se liší, a proto se neorientujte jen dle částky, ale také dle referencí a služeb, které je daná firma schopna vám zajistit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články