fbpx

Praktický šatník pro letošní léto bez zbytečných přešlapů – jak na něj?

Parné dny jsou konečně tady. Denní rutinou nás všech je tedy úmorné horko, ostré paprsky a řada denních povinností, které musíme zvládnout. Naše oblečení a styl celý den značně ovlivňují. Jak?

Nečekané situace ukazují vaši připravenost

Představte si, že v polyesterových strakatých kraťasech a pruhovaném tričku vpadnete na poradu s brašnou na notebook přes rameno. Nebo jste ráno zaspali a ve spěchu na sebe natáhnete košili ze včerejška. Nebo jste si neobstarali pedikúru a teď nosíte ponožky v sandálech. Všechny příklady mají stejný závěr.

  1. Zařídili jste si faux pas.
  2. Ostatní vás nebudou brát vážně.
  3. Nejspíš se dočkáte pozvednutého obočí nebo ohrnutého nosu.

Ne pokaždé se vám bude dařit. Někdy zkrátka už od rána nastane „den blbec“. Takže co s tím? Věřte mi, že pohodlné a vkusné oblečení vám na duševní pohodě značně přidá. Mnohem snáze zvládnete každodenní překážky.Sáhněte po jednobarevném oblečení a omezte vzory

Jestli chcete ráno hned vyrazit a nemyslet na to, jestli je to vkusné a vhodné, vsaďte na jednoduchost. Nekupujte si kostkované vzory, šortky s Havaj potiskem nebo pruhovaná trička. Vsaďte na jednobarevné kousky, které snadno zkombinujete. Ať se stane cokoli, vaše oblečení bude sladěné a nikdo nebude pozvedávat obočí. Leda obdivem.

Zvolte jednoduchost a vyhněte se komplikovaným střihům

Ačkoli se to nezdá, i pro muže existuje celá řada různorodých střihů. Už nestačí rovná trička, dělají se trička vypasovaná, s různými typy výstřihů, tílka mají obří průstřihy na ruce. Je toho spousta. Myslete na svou postavu, své postavení a nejčastější aktivity. Nikdo vaší nadváze nebude věnovat pozornost, dokud si nevezmete upnuté tričko. Nikdo nebude řešit váš chlupatý hrudník, dokud si nevezmete extrémně vykrojený nátělník.

Choďte naboso a zapomeňte na ponožky v sandálech

Absolutní letní tabu jsou ponožky v sandálech. Chápu, že cukrovkáři jinou možnost nemají, ale vy ostatní, prosím, nedělejte to. Pravidelně si dopřávejte pedikúru a noste kvalitní obuv, která vám vyhovuje. Lidé nohám nevěnují mnoho pozornosti, dokud nespatří ponožky v sandálech.

Hledáte inspiraci, v čem letos chodit? Nebo vám současná obuv nevyhovuje? Nedávno jsem psala o bosochůzi.Buďte sami sebou a ignorujte trendy

Často se setkáte s upoutávkami na současné trendy a kousky, které rozhodně musíte mít, abyste byl správný frajer. Je to lákavé, ale vzpomeňte na bod o komplikovaných střizích. Ne každý střih vám sluší. A stejně tak ne každý trend je určený pro vás. Noste to, co se vám líbí. Ne to, co vám nutí reklamy. Proč? Protože to nebudete vy, ale rádoby idol z televize.

Mějte v šatníku dostatek kousků

Pro léto je zásadní počet kusů oblečení. Minimalismus je super – pokud často perete. V opačném případě se raději spolehněte na zásobu čistých triček a košil. Nosit v parných dnech stejnou košili dvakrát po sobě není vzhledné ani příjemné. A to jak pro vás, tak pro všechny okolo.

Noste kvalitní materiály

Při výběru oblečení dbejte, kromě barvy a střihu, také na materiál. Jaké luxusní materiály nesmějí ve vašem šatníku chybět? O tom už jsem psala, určitě se mrkněte. Ale vraťme se ke kvalitě. Polyesterové tričko nejen, že nesaje pot, ale také brzy žmolkatí a nepůsobí vůbec dobře. Zaměřte se na bavlnu a len, které jsou horko ideální.Pár slov závěrem

  • Jednoduchost vás dovede k větší svobodě.
  • Už vás nerozhodí nečekané situace.
  • Letní měsíce strávíte pohodlně a vkusně.
  • Budete působit vždy upraveně.

A co vy, pánové? Na co v létě spoléháte vy? Máte nějaké vlastní jistoty ve svém šatníku?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články