fbpx

Pohled od budoucnosti: Drony jako sbližování e-sportu a reality

V neustále se vyvíjejícím prostředí sportu a zábavy se v poslední době objevuje nový fenomén. S tím, jak jsou drony stále dostupnější a běžnější, se také nově objevují závody dronů, které jsou pořád častěji označované jako sport budoucnosti. A není divu – tato aktivita si velmi rychle získala řadu příznivců, a to zejména díky důmyslnému propojení digitální sféry e-sportu a vzrušující reality leteckých závodů.

Propojení virtuální reality a skutečného světa

Představte si, že si nasadíte elegantní brýle, které vás okamžitě přenesou do kokpitu vysokorychlostního dronu. Toto spojení virtuální reality a skutečných závodů umožňují tzv. FPV drony, což je zkratka pro anglické slovní spojení First Person View neboli létání z „pohledu první osoby“. Každý se tak může stát virtuálním pilotem, a díky tomu prožít jedinečný adrenalinový zážitek z letu závratnou rychlostí, proplétání se složitými překážkami a manévrování v ostrých zatáčkách. To vše přitom v naprostém bezpečí a pohodě z vašeho domácího křesla.

Závody jako nový trend v e-sport

Závodní drony si rychle našly cestu také do oblasti e-sportu. Závody propojují potenciál e-sportu a pro novou, technicky zdatnou mladou generaci se jedná o nesmírně lákavé spojení, které se navíc nachází na samém počátku a čeká jej pravděpodobně zářná budoucnost. Závody baví jak samotné e-sportovce, tak i diváky, kteří mohou díky unikátním osvětleným tratím zažít skutečně elektrizující podívanou.

Mini drony pak umožňují takřka každému zažít tuto skvělou show klidně u vás doma. Prostor vašeho domova a jeho součásti se mohou velmi snadno přeměnit na unikátní překážkovou dráhu, kterou budete se svým dronem prolétávat, a soutěžit se svou rodinou či přáteli.

Drony jsou stále dostupnější a vybírat můžete z široké nabídky různých druhů a typů i cenových relací – vybere si tedy začátečník i zkušený závodník, který chce své umění posunout zase o kus dál.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články