fbpx

Předpotopní oblek? To se nenosí!

Předpotopní oblek To se nenosí

Každý z vás už měl určitě minimálně jednou za život na sobě oblek a lakýrky. Pokud nejste Mark Zückerberg, je dokonce vaším denním chlebem. Jak ho nosit a neudělat si ostudu? Jak dlouhá by měla být kravata? Kdy se zapínají knoflíky u saka? Jak dlouhé by měly být kalhoty? A jaké si obléknout ponožky? Pravidel je spousta. Až se z toho občas točí hlava. Pojďme se podívat na to, jak je to správně.Takhle se oblek nenosí!

Urousané a otrhané okraje nohavic drží na těle manažera hnědý opasek, rukávy jeho saka končí u špiček prstů, a tak není poznat, zda košile oplývá manžetovými knoflíčky či nikoli. Má-li vůbec dlouhý rukáv?! Divoce vzorovaná kravata upjatě zastrčená v kalhotách, neboť by v opačném případě končila u kolen. Všechny knoflíčky u saka jsou zapnuté – zřejmě pro každý případ. Na nohou vidíme ošlapané lakýrky v černé barvě, které však mají nejlepší léta zřejmě za sebou. Muž si sedá a pokládá si nohu přes nohu. Vidíme odhalenou chlupatou holeň… Mám pokračovat? Raději ne. Takhle, pánové, se do společnosti rozhodně nechodí.

Jak je to s kalhotami?Předpotopní oblek To se nenosí-2

Oblekové kalhoty klasického střihu by měly končit maximálně dva až tři prsty nad zemí a to ze zadní strany. Je to z toho důvodu, abyste si neošlapali nohavice. Dalším nežádoucím následkem by bylo nevzhledné zvlnění látky na nártu v případě příliš dlouhých kalhot.

Kravata po tátovi?!

Kravata má hned několik podmínek. Za prvé se jedná o barvu. Na oficiální události nosíme kravatu jednobarevnou, třeba i v pastelových odstínech. Nevybíráme si křiklavé vzory, jež frčely v minulém století. Pozor si dáme na délku. Kravata nesmí být ani příliš krátká ani dlouhá. Ideálně by měla končit zhruba dva centimetry nad sponou opasku.Kabát je samozřejmostí

Pokud je právě zimní období, volíme kabát. K obleku neexistuje žádná jiná varianta. Bundy, mikiny a svetry jsou absolutní tabu.

Pozor na spodní knoflíček

Spodní knoflíček u saka zůstává vždy rozepnutý. Za každé příležitosti v každou chvíli, kdy jej máme na sobě. Jedinou výjimku tvoří sako s jedním knoflíkem. Ten pak zůstává zapnutý vždy.

Opasek musí ladit

Důležité pravidlo pro opasek. Musí mít vždy stejnou barvu jako boty. Máme-li černé boty, volíme i černý opasek. V tomto ohledu se kompromisy nedělají.Krátké ponožky? Prosím ne.

Ponožky jsou plnohodnotnou součástí obleku jako třeba košile. Proto je neopomíjejme. Musejí být dlouhé zhruba do půlky lýtek, aby při sezení nevykoukla holá kůže. Barevně ladí s oblekem.

Tip: Kupte si bavlněné ponožky. Po dlouhé době v uzavřených lakýrkách s nekvalitními ponožkami hrozí nepříjemný odér nohou.

Košile je ozdobou

Zvláštní pozornost věnujme výběru košile. Je důležité, aby měla dlouhý rukáv a pouze jednu barvu. Oplývá-li manžetovými knoflíčky, dejte je na odiv.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články