fbpx

Jak vypadat a cítit se v posilovně dobře?

Dříve byly posilovny místem, kam se chodilo cvičit, nikoho nezajímalo, v čem kdo došel oblečený, jestli jde s dobou, či ne. Dnes je to zcela jiné. Selfíčka v posilovně před zrcadlem jsou nutností, stejně jako stylové a značkové oblečení. Poradíme vám pár nápadů, jak se do posilovny obléct, abyste se cítil dobře.

Neutrální barvy vedou i v posilovně

Sportovní značky se vyznačují velkou pestrostí barev, ovšem ne vždy křiklavé a výrazné barvy padnou každému. Vezměte si příklad ze svého šatníku, objevují se v něm výrazné až křiklavé barvy nebo dáváte spíše přednost barvám neutrálním jako je bílá, černá, šedá či hnědá? Pamatujte, že neutrálními barvami nikdy nic nezkazíte, ideální je barva černá, která jednak zeštíhluje, ale také maskuje barvy od potu, který je výsledkem vaší dřiny.

Stop zrcadlům

Ano, je těžké se v posilovně vyhnout zrcadlům, protože většina stěn je jimi pokryta. Zkuste si jich nevšímat a nepozorovat se v nich při cvičení. Zbytečně tak ztrácíte čas, kromě toho, že vás pohled na vás při cvičení může značně rozptylovat a znejistit.

Správná obuv je důležitá

Mnoho z nás neklade důraz na kvalitní obuv při cvičení a často používá jedny tenisky pro všechny sportovní aktivity. Boty do posilovny by měly být kvalitní a se stabilním podkladem. Jestliže vám to v posilovně dovolí, prostě si boty sundejte a cvičte v ponožkách. Pokud ne, klidně sáhněte po klasických Converskách.

Nepřeceňujte se

Znáte to, přijdete do posilovny, rozhlédnete se kolem a zjistíte, že borci kolem zvládnou o dost těžší váhy než vy. Proto se hned vrhnete do posilování, kdy neodhadnete váhu a zdravotní problém je hned na světě. Nežeňte se za něčím, co vám může ublížit, jděte si za svou vysněnou formou, ale kousek po kousku.

Na cvičení jen bezdrátová sluchátka

To, že hudba dokáže nabudit a zvýšit výkon při cvičení, je všeobecně známo. Jenže každý posloucháme něco jiného, proto jsou na místě sluchátka do uší. Zapomeňte na klasiku, kdy se vám kabel neustále odpojuje od zdroje, tu a tam se vám zahákne za činky nebo sluchátka vypadnou z uší hned při rozcvičce. V tomto případě volte pouze sluchátka bezdrátová, která vám ušetří čas a nervy.

Pozor na volné oblečení

Možná si myslíte, že když si vezmete o dvě čísla větší tričko a volné tepláky, zakryjete tím vaše tělesné nedostatky. To je sice pravda, ale naděláte více škody jak užitku. Při posilování a obecně při jakémkoliv cvičení vás bude neustále se vyhrnující tričko rozptylovat, plandavé tepláky vám znemožní správně provádět cviky, protože pod tou veškerou látkou nic nepoznáte. Vyberte si takové oblečení, které vám padne jako ulité a ano, vaši postavu bude kopírovat. Legíny, upnutá fitness trička jsou skvělým řešením.

Pozor na zápach

Je velmi nepříjemné projít kolem člověka, ze kterého jde cítit zatuchlý pot. Jakmile přijdete z posilovny, oblečení vyperte. Nikdy ho nenoste i při další návštěvě posilovny. Také sáhněte po různých vůních, dejte přednost spíše sportovním a lehčím vůním jako jsou citrusové svěží tóny. Kořenité vůně si schovejte pro jiné příležitosti.

Svůj výběr také zaměřte na tašku do posilovny

Tašku na cvičení vybírejte podle toho, kdy chodíte cvičit. Jestliže si stihnete dát hodinku v posilovně ještě před prací, volte tašku elegantnějšího rázu, která se vám hodí k oblečení. Ovšem pozor, nikdy své zpocené oblečení nedávejte do stejné tašky, kterou nosíte do práce. Ten zápach z ní prostě někdo ucítí. Ke sportovnějšímu oblečení volte tašku sportovní. I v tomto případě se držte tlumených tónů.

Věříme, že nyní se už nebudete vymlouvat, proč do posilovny nechodit.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články