fbpx

Proč je dobré investovat do zlatých šperků

Tři zlaté náhrdelníky

Důvodů, proč si lidé kupují zlaté šperky je mnoho. Nejzřejmějším důvodem je, že zlato je cenná komodita. Po staletí se používaly zlaté šperky jako peníze a svou hodnotu si drží dodnes. Zlato nekoroduje ani se nešpiní, nerezaví a není toxické. Je velmi málo pravděpodobné, že vyvolá alergickou reakci, neboť má velmi nízkou reaktivitu. V neposlední řadě je zlatý šperk synonymem luxusu, dokonalé krásy a perfektně doplňuje nejen elegantní styl jak ženský, tak i mužský.

Výhody investice do zlatých šperků

Investice do zlatých šperků vás ochrání v době inflace. Zlato neztrácí svou peněžní hodnotu tak, jak to dělají papírové peníze. Pokud je porovnáte s akciemi, zlato také nenese riziko ztráty své hodnoty. Je to proto, že zlato jako kov má vnitřní hodnotu a dá se směnit za hotovost. Neexistuje tedy žádné riziko, že byste se k nim nedostali v situacích hospodářského poklesu nebo občanských nepokojů. Navíc ho můžete kdykoli kamkoli přenést tak, jako hotovost.

Pozor, kde zlato nakupujete

Chcete-li získat maximální výhody, musíte vědět, že trh se zlatem kolísá podobně jako s každou jinou komoditou. Měli byste proto znát správný okamžik nejen k nákupu, ale i k prodeji svého zlata, abyste ze své investice vytěžili co nejvíce, případně zabránili ztrátě, pokud potřebujete neočekávaně extra finanční hotovost.  Těžit z investic do zlata vyžaduje zručnost, protože musíte najít kvalitní zdroje zlatých šperků dostupných za nejlepší ceny. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete koupit zlaté slitky nebo zlaté šperky, doporučuji obrátit se na renomovaného prodejce. Práce s licencovaným distributorem drahých kovů přináší jistotu, že budete vědět, odkud pochází vaše zlato a jak byl který kus ražen. Důležité je také zkontrolovat punc, který vám podá informace nejen o pravosti a výrobci zlatého šperku, ale také o karátech, a tudíž zdali bylo zlato smícháno s dalšími slitinami nebo se jedná o ryzí zlato.

Žluté 24-karátové zlato versus barevné zlato

Ryzí neboli 24-karátové zlato má samozřejmě vyšší hodnotu než zlato, které bylo smícháno s dalšími kovy. Barevné zlato získává svou výraznou barvu ze směsi ryzího zlata se slitinou. Pro ilustraci oblíbené bílé zlato vzniká smícháním žlutého zlata se stříbrem a růžový odstín dodá zlatu příměs mědi. Barevné zlato má tedy nižší prodejní hodnotu než žluté zlato. Zřejmým důvodem, proč má různě barevné zlato menší hodnotu než žluté zlato, je fakt, že slitina je levnější. Znamená to však také, že ryzost vašich zlatých šperků je zředěna a nemůže mít 24 karátů. Na druhou stranu nejběžnější ryzost šperků je 18 a 14 karátů, a to hlavně proto, že ryzí zlato je pro výrobu šperků příliš měkké.

Starožitnost šperku přidává na hodnotě

Starožitné zlaté šperky, které rodiny uchovávají po generace, mají velmi vysokou hodnotu. Dobové šperky mají jedinečný design, vynikající a bezkonkurenční řemeslné zpracování a samozřejmě svou pověst. Ne však každý starý a poškozený kousek zlata je považován za starožitnost. V takovém případě je vhodné toto zlato dále recyklovat a nechat si vyrobit nový kousek na míru nebo naopak prodat za výhodnou cenu.

Zlato tedy může být velmi výhodná investice, je však potřeba o této komoditě něco vědět a ujistit se, kde ji nakupujete a případně později i prodáváte. Je důležité se svěřit do rukou odborníků.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články