fbpx

Prodlužte výdrž baterie svého smartphonu

Věděli jste, že baterie v mobilním telefonu by měla vydržet maximálně dva dny? Neuvěřitelné – při dnešním využívání telefonu, kdy spousta z nás nabíjí svůj telefon i během dne, kdy ráno byla baterie na 100 procentech. Poradíme vám triky, kterými životnost baterie můžete prodloužit.

Snižte jas obrazovky

Čím vyšší hodnota jasu na displeji, tím větší spotřeba baterie telefonu. Jestliže je vaše baterie telefonu na nižší úrovni, prodlužte ji tím, že ztlumíte jas.

Spořič obrazovky

Při kritickém stavu baterie je dobré snížit také vypnutí obrazovky, když na telefonu nepracujete.

Zapněte si noční režim

Naučte se používat noční režim. Nejen že se vám pak bude lépe spát, protože eliminujete modré světlo, ale také ušetříte baterii telefonu.

Vypněte oznámení aplikací

Mezi další skvělé způsoby, kterými udržíte baterii telefonu co nejdéle, je na jistou dobu vypnout upozornění aplikací a aktualizovat aplikace ručně. Stačí v nastavení upravit nabídky oznámení a také umístění. Baterie telefonu vám poděkuje.

Aktualizace a stále běžící aktualizace

Spotřebu baterie snížíte také tím, že vypnete aktualizace aplikací a také ukončíte aktualizace, které běží v pozadí, aniž byste to tušili. Naučte se aplikace, které zrovna používáte, zavřít úplně.

Místo vibrací vyzvánění

Dnešní chytré telefony dokážou snad cokoliv. Na vyzvánění si můžete vybrat jakoukoliv melodii, která se vám zrovna líbí. Avšak stále více lidí tuto možnost nevyužívá a místo vyzvánění zapínají vibrace. Je sice ohleduplné nerušit ostatní svým vyzváněním, ale vibrace jsou přímo žroutem baterie. Nastavte si hlasitost vyzvánění na minimum a zrušte vibrace, abyste výdrž baterie podpořili.

Stop Wi-Fi

V dnešní době si bez Wi-Fi nebo datového připojení jen těžko představíme cestu do práce v přeplněném vlaku. Díky internetu si nejen krátíme čas, ale také získáváme rychlé informace, které zrovna potřebujeme. Jenže takové připojení není zrovna co se týká výdrže baterie tím ideální. To stejné platí i pro připojení přes Bluetooth. Jestliže vám telefon hlásí poslední procenta baterie, okamžitě internetové připojení i Bluetooth vypněte.

Pozor na aplikace, které jsou pro baterii pohromou

Existují aplikace, které spotřebují více energie než jiné, jedná se zejména o sociální sítě nebo hry. Mnoho z nich totiž funguje na principu oznámení, aktivity v pozadí, používání souborů cookie apod. Veškerá taková aktivita výdrž baterie přímo likviduje. V nastavení vašeho telefonu se snadno dozvíte, které aplikace vám baterii zrovna zatěžují.

Využívejte hlasového asistenta

Funkce hlasového asistenta je geniální, a přitom ji používá tolik málo lidí. Naučte se ji používat i vy. Místo zdlouhavého vyhledávání čehokoliv zadáte jednoznačný příkaz, díky němuž budete mít rychlou zpětnou vazbu.

Nic nefunguje, baterie telefonu je stále vybitá

Můžete se také ocitnout v situaci, kdy vyzkoušíte všechny možnosti, abyste baterii v telefonu udrželi, ale bohužel, baterie je stále vybitá. I v tomto případě existuje řešení. Už jste slyšeli o krytu na telefon s externí baterií? Stačí pouhý jeden tah na telefonu a váš životnost baterie se zdvojnásobí. Sice budete mít telefon o něco těžší, ale pokud ho potřebujete využívat celý den, externí baterie je ideálním řešením.

Pozor na zimní období

Nepřítelem telefonů je chladné počasí a teplotní výkyvy, které ohrožují jak celkový výkon telefonu, tak výdrž baterie. Výrobci smartphonů je doporučují používat v ideálním rozmezí 0 až 35 stupňů Celsia, aby se předešlo problémům. Přivřít oči bychom ještě mohli při mrazech, kdy je hranice zastropována až na -15 stupňů Celsia. Vliv mrazu se může projevit například na dotykové obrazovce, dokonce může dojít ke kondenzaci vody pod displejem.

Svůj telefon používejte jen tehdy, pokud je to nevyhnutelně nutné a brouzdání po internetu si nechte až ve vnitřních prostorách.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články