fbpx

Recenze platformy Bondster

Recenze Bondster

Platforma Bondster vstoupila na trh s P2P půjčkami v červnu 2017. Funguje hlavně jako trh investic. Jaké má výhody a nevýhody? Je snadné začít investovat nebo v tom vězí nějaký háček? Naše velká recenze platformy Bondster vám odpoví všechny otázky.

Co je Bondster?

Česká FinTech společnost Bondster zprostředkovává investice do půjček a propojuje investory s poskytovateli půjček. Slušných výnosů zde mohou dosáhnout i ti, kteří s investováním nemají příliš velké zkušenosti. Trh Bondster spolupracuje s mnoha poskytovateli půjček, protože jsou možnosti investic skutečně široké. Riziko je obvykle sníženo nějakým zajištěním, často nemovitostí. Výdělky mohou činit i 10 % ročně a víc. 

Od založení portálu stále stoupá počet investorů. V srpnu 2018 jich bylo registrovaných 4000 a v březnu 2020 už 9200. K tomuto datu bylo proinvestováno 1 047 590 000 Kč. Investice probíhají přes lincencované a ověřené poskytovatele, například ACEMA, Bez Banky, Bankometr, Lendu, Mikrokasa apod. 

Bondster základní informace

 • Poplatky v EUR: nejsou
 • Poplatky v CZK: 1 %
 • Výše investice: od 100 Kč
 • Průměrný roční výnos: 8 % v CZK a 14,97 % v EUR
 • Založení a vedení účtu: zdarma
 • Příchozí platby: zdarma
 • Provedení investice: zdarma
 • Založení účtu: on-line
 • Web: www.bonster.cz

Jak Bondster funguje?

Bondster provozuje tým profesionálů a celý projekt je ve vlastnictví CEP Invest Private Equility. Funguje na tzv. principu P2B, tedy peer-to-business. zájemci o investování si vybírají z již běžících půjček, které mají určitou historii. Půjčky mohou být různé (hypotéky, leasing, spotřebitelské půjčky apod.). Bondster působí pouze jako zprostředkovatel a nijak nezasahuje do řešení těchto půjček. 

Velkou předností tržiště je to, že můžete investovat do úvěrů, které jsou zajištěné zástavním právem k nemovitým či movitým věcem. Pokud dojde k problémům se splácením úvěrů, nabízí zpětný odkup. U potencionálních investorů výrazně Bondster zvyšuje svou důvěryhodnost. Protože je možné začít investovat už od 100 Kč, mohou jej vyzkoušet i úplní začátečníci. 

Investování u Bondster ve zkratce:

 1. Zájemce o půjčku si půjčí peníze od poskytovatele a ručí za ní třeba svou nemovitostí.
 2. Poskytovatel úvěru nabídne půjčku k investici na Bondster.
 3. Investor si na tržišti vybere půjčku a investuje do ní své peníze. 
 4. Dlužník pravidelně splácí půjčku poskytovateli a Bondster připisuje investorovy splátku a úroky. 

Jak začít investovat?

Investování je zcela ve vaší režii. Po založení účtu na Bondster je potřeba zaslat na něj peníze. Jakmile provedete investici, už jen čekáte a sledujete svůj účet, jak se vám vrací investice zpět a připisují se úroky. Bondster se stará o to, aby vám byla jistina i s úrokem vyplacena včas na váš účet. Pokud si chcete výnos ze své investice spočítat (samozřejmě jen možný výnos), máte k dispozici hned v úvodu kalkulačku. Tam si nastavíte částku, kterou chcete investovat a dobu investice. Nastavení je možné jen od 10 000 Kč a výš. Vše je jen odhad. 

Pokud jste se rozhodli, že to zkusíte, najeďte si na liště na kolonk u „O investování“ a vyberte „Jak začít“. Budete přesměrováni na stránku, kde můžete začít. Klikněte na „Chci investovat s Bondsterem“ a přejdete na formuláře pro registraci. 

V přehledu investic vidíte kompletní investiční nabídku všech úvěrů, kam se můžete jako investor zapojit. Ve filtru je k možnost výběru v Eurech či v českých korunách. Většinu půjček u nás poskytuje společnost Acema. 

Funkce autoinvest

Funkce autoinvest je výhodná v tom, že nemusíte na Bondster účtu trávit čas a sledovat nové investiční příležitosti. V autoinvestu si nastavíte své preference a parametry půjček, kam byste chtěli investovat. Program pak bude investovat za vás. Ve formuláři zvolte parametry o výši investice, druhu půjčky, úrokové sazbě, kolik zbývá do splatnosti apod. Vše si pečlivě projděte a nastavte podle svého uvážení. Až budete s volbou spokojení, stiskněte „uložit a spustit“. 

Podpora

K dispozici na webových stránkách není on-line chat, jinak je ale podpora poměrně kvalitní. Můžete využít telefon a zavolat. Pokud na odpověď nespěcháte, využijte kontaktní formulář v pravém dolním rohu. Bondster je aktivní na sociálních sítích – Facebook, Twitter a Instagram. 

ČTĚTE TAKÉ: Velká RECENZE PORTU

Výnosy investic a jejich zajištění

Výnosy jsou to, co zajímá pravděpodobně každého. U Bondster jsou vyšší než u investic v bankách apod. Průměrný výnos činí 8 % v CZK a 14,97 % v EUR. Vzhledem k tomu, že jsou tyto investice mnohem bezpečnější než na akciovém trhu, nejsou taková čísla vůbec špatná. 

Pokud dlužník přestane splácet věřiteli půjčku, dochází k prodeji zastaveného majetku a k proplacení vkladů investorů. Zajištění jistí také garance zpětného odkupu. Investorům věřitel garantuje vrácení zbývající investovanou částku vč. úroků. Bondster je registrovaná u ČNB. 

Je také možné předčasně některé půjčky ukončit:

 • pravidelné vystoupení z investice: každý měsíc, čtvrtletí či rok můžete získat zpět celou jistinu z dané půjčky. Zaplatíte poplatek v rozmezí od 0 až 2 %, 
 • garance likvidity: za stanovený poplatek můžete úvěry, které jsou takto označené, kdykoliv prodat. Počítejte s tím, že se připravujete o výnosy. 

Vše uvedené garantuje úvěrová společnost, která umístila půjčku na tržiště. Garance tedy nemohou být stoprocentní. Před jakoukoliv investicí si pečlivě zkontrolujte úvěrovou společnost, než do ní vložíte své peníze. 

Likvidita investic

Likvidita označuje čas, za který je možné získat vámi investované peníze zpět nebo za jak dlouho je získáte zpět i s úroky. Investovat můžete od 1 roku a více. Existují také určité druhy půjček, kde je možné ukončit investici předčasně, což zmiňujeme o něco výše. 

Výnosy a daně

Výnosy je nutné zdanit, protože nejsou zdaněné, když je získáte. V profilu klienta budete mít veškeré údaje nutné do daňového přiznání v oblasti investičních výnosů. K dispozici je i seznam daňových poradců, které jsou registrovaní Komorou daňových poradců v ČR. 

Registrace na Bondster

 1. Registrace je velmi jednoduchá. Na začátku nepotřebujete žádné doklady, jen zadáte základní informace o sobě. Otevření účtu probíhá on-line. Registrací se k ničemu nezavazujete. Nemáte žádné povinnosti a neplatíte žádné paušální poplatky. Kdy se rozhodnete investovat, je jen na vás. Investorský účet lze kdykoliv zrušit. 
 2. Jakmile si otevřete účet, přijdou vám instrukce k převodu peněz z vaší banky. Peníze musíte zaslat z bankovního účtu, který je vedený na vaše jméno.
 3. Výběr půjčky probíhá přes trh půjček Bondster. Vyberete si z aktuální nabídky podle svých preferencí a pustíte se do toho. Stačí vám jen 100 Kč. 
 4. Pokud dlužník splácí pravidelně půjčku poskytovateli, připisuje Bondster investorům splátku jistiny a úroky. Stav svého účtu můžete sledovat kdykoliv on-line. 

Při otevření účtu budete potřebovat doklad totožnosti a výpis z účtu jako důkaz vlastnictví bankovního účtu. 

Přehledný účet na Bondster

Rozhraní je velmi jednoduché a intuitivní. Po přihlášení vidíte aktuální statistiky, přehlednou nabídku investic, kde můžete filtrovat úvěry podle měny, typu, země, poskytovatele, zajištění a dalších možností. Při posuzování úvěrů máte k dispozici detailní informace a ukazatele. Pokud jsou půjčky jištěné nemovitostí, dostanete také PDF s oficiálními dokumenty. U běžících půjček je k dispozici detailní splátkový kalendář.  

Poplatky

Bondster si účtuje 1 % ročně z investované částky v Kč. Investice v EUR jsou bez poplatků. Poplatek se počítá každý den z aktuálně investované částky. Účtuje se za každý měsíc k prvnímu dni následujícího měsíce. Z prostředků, které jste neinvestovali, neplatíte žádné poplatky. Nic neplatíte za založení a vedení účtu, za příchozí platby, za provedení investice a odchozí platby v Kč v rámci ČR.

Výhody investování na Bondster

 • Nízké poplatky
 • Zajímavé výnosy
 • Přehledná platforma
 • Pokročilé garance a zajištění
 • Dostatečné množství informací u úvěrů
 • Možnost investovat již od 100 Kč
 • Investování na EUR trhu bez poplatku
 • Autoinvest
 • Podpora v češtině a česká platforma

Nevýhody

 • Měnové riziko
 • Méně nabídek na CZK trhu
 • Někteří poskytovatelé s nižší transparentností

Pro koho je investování na Bondster vhodné?

Bondster si ve srovnání s konkurencí vede velmi dobře, protože nabízí vysokou průměrnou výnosnost. Hodí se pro každého, kdo chce někam rozumně vložit své peníze, ale nechce příliš riskovat a zároveň nemá velké zkušenosti. 

Přejděte přes tento odkaz přímo k investování

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články