fbpx

Luxus na zápěstí každého muže

hodinky

Luxusní hodinky jsou pro muže neodmyslitelnou součástí stylu. Často se jedná o jediný šperk, který muži nosí. Proto by výběru pánských hodinek měla být věnována speciální pozornost. Nejsou jen přesným ukazatelem času, ale také mužské osobnosti.

V současné době moderních technologií si vydobyly své místo na zápěstích chytré hodinky, které umí mnoho funkcí, ale klasickým náramkovým hodinkám se jako doplněk nemohou rovnat.

Proč investovat do luxusních hodinek?

Pro vysoce postavené muže jsou luxusní hodinky podobným symbolem jako drahé auto, přidávají na společenském kreditu.

Investice do budoucna

Stejně jako někdo investuje do zlata a diamantů, jiný investuje do drahých hodinek. Ceny luxusních hodinek stoupají a jejich zhodnocení je velice zajímavé.

Limitované série

Nejprestižnější hodinářské firmy čas od času vyrobí limitované edice hodinek v omezeném počtu kusů, které jsou unikátní a jejich cena do budoucna bude jen stoupat. Pocit, že máte jeden kus z takové série, kdy bylo vyrobeno třeba jen 30 kusů, je výjimečný.

Odraz osobnosti

Ve společnosti, kde ostatní dokážou ocenit vytříbený vkus a luxus, hodinky poukazují na osobnost jejich majitele a dokáží o něm leccos vypovědět.

Sběratelství

Náramkové hodinky často patří k cenným sběratelským kouskům. Především hodinky z limitovaných sérií, označené pořadovým číslem, jsou pro sběratele velmi žádaným zbožím.

Oblíbené značky

Tag Heuer

Švýcarská společnost, založená roku 1860, si během svého působení na hodinářském trhu vydobyla velké uznání a nechala si potvrdit několik patentů na své mechanismy. Hodinky Tag Heuer jsou luxusním doplňkem pro muže, kteří se nebojí projevit svůj názor a jsou připraveni čelit každé výzvě. V jejich nabídce si vybere téměř každý – od vyznavačů elegance až po potápěče či piloty.

Breitling

Leon Breitling otevřel svou první dílnu roku 1884, kde se začal věnovat výrobě časoměrných přístrojů a průmyslových měřidel. Po Leonově smrti přebral výrobu jeho syn, který roku 1915 vynalezl první náramkový chronograf. Hodinky Breitling jsou estetickým doplňkem, symbolem švýcarské přesnosti, praktickým společníkem a vstupem do světa luxusu. V roce 2015 firma představila spojení luxusních hodinek s funkcemi smartwatch.

Zenith

Cílem zakladatele hodinářské firmy Zenith bylo vytvoření manufaktury, která bude plně samostatná ve výrobě všech komponentů. Již koncem 19. století se firma dostala na mezinárodní trh a stala se uznávanou značkou spolehlivých hodinek. V dnešní době manufaktura produkuje výrazné hodinky s futuristickým designem. Mezi majiteli hodinek Zenith patří jak obdivovatelé tradičního hodinářského umění, tak nadšenci do moderních technologií.

Hamilton

Společnost Hamilton byla založena roku 1892 v americké Pensylvánii, kde se krátce po založení stala dodavatelem hodinek pro americkou železnici, následně i pro armádu. Jedná se o firmu, která se nebojí v hodinářském průmyslu experimentovat. Například v roce 1957 Hamilton představil první elektrické hodinky na světě – Hamilton Electric 500. Od roku 1974 společnost přesunula výrobu do Švýcarska. V rozmanité nabídce modelů hodinek Hamilton si vyberou muži, toužící po originálním zpracování, fanoušci filmů a vyznavači časomír s příběhem.

Jak vybírat luxusní hodinky?

Nákupu luxusních hodinek byste měli věnovat dostatečnou pozornost a čas. Na co se tedy při výběru hodinek zaměřit?

Materiál

Volba použitého materiálu na výrobu hodinek se výrazně promítá do jejich ceny, určuje jejich odolnost a vzhled. Luxusní hodinky najdete v provedení od kvalitní oceli po růžové zlato, často v kombinaci s dalšími drahými kovy či drahokamy. Kvalita materiálů je klíčová hlavně u pouzdra hodinek, skla a náramku/řemínku.

Hodinový strojek

Strojek hodinek je jejich srdcem. Při výběru strojku se budete muset rozhodnout mezi mechanickým nebo elektronickým. Obojí má své kouzlo a záleží jen na majiteli, co upřednostňuje.

Speciální funkce

Ani luxusní hodinky nejsou ochuzené o zajímavé a praktické funkce. Běžnou záležitostí je ukazatel data a dne v týdnu, sportovnější duše ocení funkci stopek, kompasu, meření rychlosti pohybu, vodotěsnost nebo osvětlení. 

ČTĚTĚ TAKÉ: 6 důvodů, proč si pořídit chytré hodinky

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články