fbpx

Vybíráme byznysový notebook. Co nesmí chybět?

Ačkoli se notebooky mohou zdát jako poměrně unifikovaná zařízení, při bližším pohledu tomu tak není. Jinou výbavu mají notebooky herní, studentské či pro seniory. My se dnes podíváme na notebooky pro vysoce postavené manažery a byznysmeny. Co by jim takový laptop měl nabídnout?

I manažeři potřebují konektory

Přibližně před 10 lety započala móda minimalistických manažerských notebooků, které neměly takřka žádné konektory. Na některých dokonce bylo k nalezení pouze USB-C. Praxe ukázala, že na tak radikální krok ještě nejsou ani manažeři a profesionálové připraveni. I tito uživatelé stále potřebují mít možnost připojit se ke starším zařízením – třeba k promítačce kvůli prezentaci aktuálních úkolů na ranním meetingu. I manažerský notebook by měl mít možnost snadno připojit HDMI kabel, klasické USB-A nebo třeba kabelová sluchátka. 

Notebook možná nebude vypadat tak dobře, ale ruku na srdce, když z tašky musí manažer tahat různé redukce, příliš stylové to také není. Základní nabídkou konektorů dnes zkrátka i byznysové laptopy disponovat musí.

Kompaktní rozměry, nízká hmotnost

Manažeři a majitelé firem často cestují. Navštěvují klienty, kolegy, dodavatele a další obchodní partnery. Proto by jejich notebook měl být snadno přenosný. Čtyřkilový herní notebook zkrátka nebude tou pravou volbou. Místo toho hledejte lehčí notebook s hmotností kolem 1,5 kilogramu. Takový počítač v batohu nebo tašce bez problému vydržíte nosit po celý den.

Z hlediska úhlopříčky budou vaší nejčastější volbou notebooky kolem 14 palců. Kompromisem, který budete muset učinit, je absence numerického bloku klávesnice. Potřebujete-li tedy pracovat i s čísly – například s dokumenty v tabulkovém dokumentu – budete si v kanceláři pro pohodlnější práci muset připojit externí klávesnici.

Dlouhá výdrž baterie

S předchozím bodem souvisí i ten další. Nabíječka něco váží, na cestách navíc často není prostor se zastavit a notebook dobít. Nejlepší tedy je, pokud notebook vydrží celý den na jedno nabití. Nabíječku tak lze nechat doma nebo v kanceláři.

Dostatečný výkon

Můžete při výběru splnit všechny vámi zmíněné parametry, a přesto budete mít notebook, se kterým nebudete spokojeni. Důležitým aspektem je totiž také vnitřní výbava. Notebook by měl mít procesor alespoň střední třídy, minimálně 8 GB RAM (raději ale 16 GB RAM) a SSD disk, u kterého lze doporučit kapacitu alespoň 240 GB. Grafická karta zpravidla pro manažery nebude tak důležitá.

Reprezentativní design

Pro manažery je více než pro kohokoli jiného důležitý i design notebooku. Herní mašina nebo plastový notebook pro seniory zkrátka vhodnou volbou nebudou. Vybírejte tedy i podle toho, jak notebook vypadá. Roli může hrát i prestižnost značka notebooku. Nikdy byste ale neměli design upřednostnit před parametry zmíněnými výše.

Zdroj náhledového obrázku: Pexels

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články