fbpx

Postup pro založení firmy v daňovém ráji

Kalkulačka na hromádce mincí

Definice daňového ráje

Většina lidí ví, co znamená daňový ráj. V Českém právním řádu však nelze nalézt jakoukoliv informaci, která by ho definovala, či přiblížila. V naší republice nic takového není a proto není nijak upraveno.

Na celém světě je pouhý zlomek států, které se považují za daňový ráj. Proč tomu tak je? Odpověď je snadná. Daně a jejich vybírání jsou největším příjmem státu, který je navíc stabilní. Jedná se o historii starou jako státy samy.

Naproti tomu daňové ráje jako jsou třeba Flandry, odvod daní nevyžadují, nebo jsou v porovnání s jinými státy s daňovým systémem zlomkové. Z tohoto důvodu řada podnikatelů zakládá v daňových rájích své společnosti i když veškerou administrativu a řízení společnosti vykonává z domovského státu.

Tato praxe se státu samozřejmě nelibí, jelikož přichází o příjem, který mu náležel, pokud by byla společnost založená na jeho území. Ovšem nezákonné to není. Daně v České republice mají charakter opakovaného zdanění.

Za jeden produkt běžný spotřebitel zaplatí daň několikrát jako je například daň koupě věci, daň z příjmu z dané věci a daň z prodeje.

Offshore společnosti

Jak již bylo výše zmíněno, nejčastějším využití daňových rájů je prostřednictvím zakládání společností se sídlem v jiné než domovské zemi. Mít takovou společnost skrývá hned několik výhod.

Zůstanete v anonymitě. Při založení společnosti nebude vaše jméno uvedeno ve veřejném rejstříku, nemůže tedy dojít k dohledávání informací o vás.

Omezení daňového základu. Každý stát je jiný a platí to i o daňovém ráji. Každý z nich může být zaměřen na určitý druh společností a ty bonifikuje v právní úpravě. Nicméně pokud si vyberete správnou zemi na svou budoucí společnost, může být vaše daň v jednotách procent, nebo v řádech stovek dolarů ročně.

Mrakodrap

Stálá legislativa. Zákony a právní předpisy upravující společnosti jsou jasné, stručné a dlouhodobé. V podstatě se jedná o opak nynější české úpravy, kdy je změna na stole pomalu každý kvartál.

Jak na založení offshore společnosti?
Na první pohled se může zdát, že se jedná o složitý proces. Opak je ale pravdou. V dnešní době již existují společnosti např. Parkerhill.cz, které nabízejí veřejnosti již založené společnosti, se kterými však není nijak nakládáno a čekají na svého budoucího pána.

Můžete tak mít během chvíle společnost na Seychelách, či Estonsku. Je libo Maledivy? Žádný problém. Poradci, kteří se v této oblasti pohybují více než běžní smrtelníci dokáží dobře poradit jaký daňový ráj se hodí právě pro Váš předmět podnikání.

Za investici v průměru zhruba 800 eur tak získáte to nejlepší a do budoucna vlastně počáteční vklad získáte zpět na daňových úlevách.

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články