fbpx

Vyjádřete se beze slov! Stačí sáhnout po správném oblečení

Očekávali osobnost. Charismatického muže, který se umí chovat ve společnosti. Byli připraveni ho následovat a respektovat. A pak… Šusťákovka a ušpiněné tenisky. Ačkoli je to povrchní záležitost, lidé vás hodnotí podle vzhledu. První dojem je zásadní. Jakmile se první dojem z vás rovná jednomu velkému faux pas, respekt si zpětně vydobudete jen těžko. Vyhněte se nejčastějším přešlapům a zvládněte příchod kamkoli na jedničku.Sami sebou a vkusně

Muži se často a rádi vymlouvají, že ty ponožky v sandálech jsou součástí jejich image a ocásek na krku à la Jarda Jágr je jejich osobitý styl. Pokud chcete působit seriózně, vzdejte se podobných výstřelků. První dojem nehodnotí vaši skvělou povahu, ale vizáž.

Všeobecné mínění hraje prim

Bohužel je to tak. Všeobecné názory převládají a podle nich se lidé dívají na ostatní. Než se pustíme do dalších bodů, pamatujte, že vaším cílem je získat nové přátele, obchodní partnery, uzavřít obchod nebo ukouzlit tu kočku na baru. Buďte osobití, ale jen do té míry, abyste nebudili posměch nebo rovnou nespáchali trapas.

Proč byste se vůbec měli snažit?

Gentleman o sebe pečuje. Ví, jak je důležité starat se o sebe i o druhé. Věnuje se osobnímu rozvoji, chce být ve společnosti se správnými lidmi a nebojí se být sám sebou. Uvědomuje si, jak každý detail ovlivňuje jeho budoucnost. Na druhou stranu nic nežeňte do extrémů. Cílem není dokonalost. Ta neexistuje.

 • práce
 • přátelé
 • rozvoj osobních projektů
 • koníčky
 • rodina
 • dovolená
 • peníze

Všechny tyto oblasti ovlivňuje váš způsob prezentace a první dojem. Možná chcete něco namítnout. Zastavím vás. Toužíte poznat nové lidi, věnovat se investicím nebo si tu a tam zahrát golf? Zkuste se před těmi správnými lidmi mihnout v šusťákovce s ledvinkou u pasu. Žádný byznys neuzavřete a nevyjde vám to.Dokonalý soulad s vaším životem

Dívejte se po elegantním oblečení, které dokonale zapadá do vašeho životního stylu. A pokud ještě nežijete tak, jak byste si přáli, vyberte si takové oblečení, které byste nosili, kdybyste žili svůj vysněný život. Už to je posun kupředu.

Nebudete všichni stejní

Možná vás trápí představa, že po přečtení dnešního článku na ulici potkáte další tři pány ve stejném outfitu a účesu. Taková obava je zbytečná hned z několika důvodů.

 1. Každý jste jiný. Lišíte se postavou, tvarem obličeje a osobním vkusem.
 2. Od toho se odvíjí rozličnost zvoleného oděvu a účesu. Vaše volby budou různorodé.
 3. Každá značka si zakládá na vlastním originálním oblečení. Liší se střihem, materiálem i barvou.
 4. Můžete se svými outfity experimentovat a dotvořit je vhodnými doplňky

Díky tomu vedle sebe budou vždy stát zcela odlišní lidé s vlastním vkusem. Vkusné oblečení má ještě jednu obrovskou výhodu. Vaše charisma se doslova rozzáří po celé místnosti.Dejte sbohem českým zažitým výstřelkům

A že jich máme celou řádku! Tehdejší trendy už dávno mají svá nejlepší léta za sebou a navíc vám pravděpodobně vůbec nelichotí. Jaké perly se ještě vidí i mezi českými gentlemany?

 • účes à la Jarda Jágr – Opravdu pánové, dejte ocásku sbohem. Vypadá zvláštně už na malém chlapci, natož na dospělém muži.
 • šusťákovka pro každý případ – I když kabát není váš kamarád, raději si vyberte pěknou koženou bundu. 
 • džínovina od hlavy k patě – Nejste přece plantážník. Nepotřebujete se pyšnit pracovním oděvem.
 • barvoslepý elegán – Máte černou koženou bundu, ale boty se jaksi zbarvily do hněda? To je nepřípustné!
 • elegán nebo uklízeč? – Nikdy, ale opravdu nikdy k obleku nenoste sportovní bundy nebo mikiny.

Pamatujte pánové, že mezi nevkusem a vkusem je tenká hranice. A vaše okolí ji pozná. Být originální je v pořádku, ale musíte znát hranice. V opačném případě vás čeká nepochopení a možný neúspěch.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články