fbpx

Zapomeňte na ideál, užijte si léto

Koupací sezóna hlásí zahájeno. Pláže se začínají plnit k prasknutí, chlazené drinky tečou proudem, zkrátka léto se vrátilo v celé své kráse. Zároveň s tím přichází i dilema s oblékáním. I muži se často srovnávají s reklamními modely. Byť si to nechtějí přiznat, zdálná nedokonalost narušuje jejich plážové radovánky. Buďte raději svůj…

Ideál krásy je velké téma nejen na sociálních sítích. Ačkoliv bývá hodně často spojován spíše s ženským pohlavím, týká se i mužů. Obrovský podíl na tom mají reklamy. Vkládají totiž do povědomí každého z nás standardy krásy, které uznává většina populace. Pokud chceme vypadat fit, měli bychom se jim poddat. Má to smysl?Každý kus světa má jiný ideál krásy

Začnu jednoduchou prezentací, proč si nemusíte dělat těžkou hlavu z vaší vizáže. Opravdu, skoro každý stát uznává jiný ideál krásy, čímž vznikají velké rozdíly. Zatímco se budete někde cítit jako módní outsider, jinde by z vás mohl být model. Možná trochu cíleně přeháním, ale daleko od reality tolik nejsem.

Chci tím prezentovat jediné – každému se líbí něco jiného. Víc než na perfektní reklamní fyzické vizáži totiž záleží na mentální spokojenosti a zdraví jako takovém.

Zdraví máme jenom jedno

Ideál krásy často překračuje mnoho mezí – nejčastěji se dotýká zdraví. Pokud se dostanete k této fázi, budete muset udělat velmi složité rozhodnutí. Moje rada v tomto ohledu zní, raději si hleďte zdraví než ideálu. Důvodu proto je hned několik:

  1. Ideál krásy nezaručuje, že se budete líbit – překvapení? Nedělejte, že jste to nevěděli. Ani ideální postavy na titulních stránkách velkých časopisů si nemusí oblíbit každý. To je prostý fakt.
  2. Zdraví nelze nahradit  – řekněme, že jste po roce dosáhli ideálu krásy a teď si užíváte ovace okolí. Vše má ale bohužel i svou temnou stránku. Často totiž od ledna budujeme postavy, abychom v srpnu se zklamáním zjistili, že se nám zhoršil zdravotní stav. Pozor na to!
  3. Ideál krásy se může měnit rok co rok – dosáhnout ideálu krásy trvá přinejlepším pár let. Jenže za tu dobu se může několikrát změnit a posílat nás tak stále dělat něco jiného. Mnoho těl tento nápor nevydrží. A jsme zpět u bodu dvě…Buďte sami sebou!

Nemusíte hromadně rušit permanentky do fitka, to vůbec není záměr článku. Cvičte a pracujte dál, opakuji ještě jednou, zdraví je nejdůležitější. Chtěl bych jen říct, abyste na pláži respektive celé dovolené nepřikládali moc pozornosti ideálu krásy. Zbytečně si snižovat sebevědomí něčím, co třeba ani nemůžeme změnit, přeci nedává smysl, ne?

Chtěl bych se u koupališť, jezer a moří znovu setkávat s nadšenými lidmi, co si přišli odpočinout a užít si volna. Rok nebyl jednoduchý ani pro jednoho z nás, proto si pojďme užít nejkrásnější dny naplno. Bavte se, užívejte si a na nějaký ideál sociálních sítí zapomeňte. Buďte sami sebou a vytvořte si toto léto zážitky, na které jen tak nezapomenete.

Kam letos vyrážíte na dovolenou, pánové? Napište nám inspiraci do komentářů!

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články