fbpx

Magnet do vody – jaký použít a k čemu vlastně?

magnet do vody

K čemu se hodí magnet do vody a co si pod tím vůbec představit? Jedná se o vodotěsný magnet, o magnet na magnet fishing či jiný? Čtěte dál.

Magnet do vody shánějí hlavně dobrodruzi, kteří se věnují zábavě zvané magnet fishing neboli magnetic fishing. Využívají hodně silný a odolný neodymový magnet ke hledání pokladů na dnech rybníků, řek i městských stok. Magnet přivázaný na laně spustí do hlubin, táhnou po dně a pak vytáhnou nahoru. Následně prověří, jestli se k magnetu přicvakl nějaký poklad a postup případně opakují.

Jak magnet do vody vypadá?

Magnet pro magnet fishing je sestavený z velmi silného neodymového magnetu, se silou od 135 kg až do 1100 kilogramů! Magnet je pro větší odolnost poniklovaný a navíc zapouzdřený v odolném ocelovém pouzdře.

Jednostranné fishing magnety mají na horní straně zašroubované nosné oko. Oboustranný magnet do vody může mít nosné ocelové oko zašroubované buď uprostřed, anebo i z boku. Během tažení po dně se díky tomu zvyšují šance, že něco v hlubinách najdete. Před ponořením do vody je potřeba magnet uvázat na pevné lano pro magnet fishing.

magnet do vody

 

Co se dá po ponoření magnetu do vody najít

Nejčastěji magnetičtí lovci z vody vytahují rezavé dráty, děravé trubky od kamen, pohozené disky kol, zkorodované šrouby, zahozená jízdní kola. Občas ale vytáhnou i starý nůž, munici, střelnou zbraň nebo dokonce celý trezor. Většinou však už vypáčený.

Může se hodit: Co dělat, když najdete munici nebo zbraň

Některým šťastlivcům se podařilo z vody vylovit také brnění rytíře, trampolínu, medaile nebo dokonce Harleye. Podívejte se třeba na webu Magnetik.cz

Přichytí magnet do vody zlato, stříbro a mince?

A co opravdu cenné nálezy, například zlato? Přicvaknou se k magnetu mince? Cenné kovy, jako je zlato, stříbro či měď se k magnetu bohužel nepřitahují, současné mince však ano.

Pokud budou staré zlaté mince uložené v nějaké železné schránce, kasičce nebo plechovce, pak ano, k magnetu se přicvaknou. Takže nějaká šance na jejich objevení pomocí magnetu tu je.

4 magnety

 

Pogumované magnety do vody a v plastu

Kromě extra silných magnetů pro magnet fishing existují i jiné magnety, které jsou do vody vhodné. Mezi vodotěsné patří pogumované magnety nebo magnety zapouzdřené v plastu. Můžete je použít i v exteriéru, třeba na dešti, ve vlhkém skleníku, u bazénu.

Pokud potřebujete nějaký více mechanicky odolný a přitom voděodolný magnet, pak se vám může hodit pogumovaný magnetický úchyt. Jde o magnet, jenž je zapouzdřený v odolném ocelovém pouzdře, navíc pogumovaný. Takový magnet mívá i otvor pro přišroubování šroubem nebo závitový čep.

Používáte už někde silné magnety?

Zdroj obrázku: Pixabay

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články