fbpx

Knihy, které by měl znát každý muž

Také obdivujete všechny ty úspěšné osobnosti, které skutečně něco dokázali? Zajímá vás jejich cesta k úspěchu, která však nikdy nebyla bez překážek? Sestavili jsme pro vás seznam knih, které rozhodně stojí za váš čas.

1. Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti

Elon Musk je považován za jednoho z největších vizionářů naší doby. A není se čemu divit, Elon Musk patří mezi podnikatelské génie a nad jeho jměním zůstane jen rozum stát. V knize nahlédnete do jeho života a myšlenek, nápadů a překážek.

2. Beckham

Nejslavnější fotbalista všech dob, David Beckham, vás provede nejdůležitějšími okamžiky své kariéry, představí vám výzvy, které ho potkaly a samozřejmě nesmíme opomenout ani úspěchy v jeho kariéře. Celá kniha je doplněna o jeho fotografie, které vám dají možnost nahlédnout do jeho života.

3. Hawking – člověk, génius a teorie všeho

Zajímavé úvahy a teorie o bádání nabízí kniha o nejznámějším vědci naší doby, Stephenu Hawkingovi. I přes velkou překážku, kterou byla jeho nevyléčitelná nemoc, stál za mnoha objevy moderní fyziky. Kniha se však nezabývá pouze jeho prací, ale také jeho soukromým životem.

4. Dlouhá cesta za svobodou

Nelson Mandela, jakožto bývalý jihoafrický prezident se snaží ve své knize vylíčit svou vizi toho, jak by měl vypadat svět. Bojovník za lidská práva a svobodu, nositel Nobelovy ceny vás provede ve své knize svým životem a cestou k prezidentskému křeslu.

5. Marie Curie

Jak se z mladé a krásné ženy žijící v chudé rodině stala uznávaná fyzička a chemička, která získala dvě Nobelovy ceny za revoluční objevy v oblasti radioaktivity? Kniha vás provede jejími objevy, bojem o uznání práce ženy a také nahlédnete do jejího soukromého života.

6. Steve Jobs

Vizionář Steve Jobs patří mezi nejuznávanější osobnosti této doby. Na knize pracoval Walter Isaacson se samotným Stevem Jobsem a jeho rodinou, měl možnost čerpat z jeho prostředí, aby co nejvěrněji popsal život a práci tohoto velmi úspěšného podnikatele.

Zdroj foto: freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články