fbpx

V jaké zimní obuvi vyrazit do zasněžených ulic?

Venku přituhuje a je pouze otázkou času, kdy chodníky pokryje námraza a sníh. Jak se na zimní měsíce připravit, aby se pro vás cesty do práce nebo víkendové procházky nestaly utrpením? Pořiďte si kvalitní zimní obuv. Poradíme vám, jak na to!

Nohy v suchu a teple

Věděli jste, že v botníku pravého gentlemana lze nalézt až 9 druhů společenských bot? Nevadí, pokud některé z nich nevlastníte. Důležité je, zda jste připraveni na zimu. Kvalitní zimní obuv vás totiž udrží v suchu a v teple i v třeskutých mrazech. 

Investuje do kvalitní zimní obuvi

Při pořizování zimní obuvi se nevyplatí šetřit – pouze kvalitní pár bot vám zajistí pohodlí i v mrazivých dnech. Investuje proto do kožených bot, které vám při správné péči vydrží i několik let. Narozdíl od koženky a jiných umělých materiálů je kůže pevná, odolná proti opotřebování a díky své přirozené elasticitě se přizpůsobí vašemu chodidlu. 

Co od zimních bot požadovat?

V zimních měsících oceníte nepromokavou a zateplenou obuv, díky které zůstanete v teple a suchu i po několika hodinách strávených venku. Zároveň ale myslete na to, že boty by si měly zachovat prodyšnost. V zimě se mohou teploty měnit, zejména ve městech. Pokud si tedy vyberete boty, které jsou vhodné především do velkých mrazů a najednou se oteplí, můžete se velmi jednoduše začít potit. 

Důležité jsou i takové detaily, jako je protiskluzová a termostatická podrážka, která chodidlo izoluje od chladné země nebo jiného studeného povrchu. 

A co do přírody?

Čeká vás víkend mimo civilizaci? Vybavte se spolehlivým párem bot, který je určený do sněhu a mrazu – ideální jsou boty vyrobené ze syntetické nepromokavé tkaniny, jakou je například GORE-TEX®. Při výběru se zaměřte na výšku boty, která by měla sahat minimálně ke kotníkům, stoprocentní nepromokavost, prodyšnost a vysoce kvalitní podrážku. 

Jak pečovat o zimní obuv?

Péči o zimní obuv nepodceňujte – prodloužíte tak její životnost a zachováte její vzhled. Nezapomeňte ale, že každý materiál vyžaduje trochu jinou péči. Jak se tedy starat o své boty? V případě, že vlastníte koženou obuv, řiďte se těmito radami: 

  • Před prvním nošením boty naimpregnujte.
  • Používejte nazouvací lžíci.
  • Boty pravidelně umývejte od nečistot, krémujte a impregnujte.
  • Čas od času použijte antibakteriální sprej do bot.
  • V případě promočení vložte dovnitř bot suché noviny. Boty nedávejte přímo k radiátoru, kůže by popraskala.

Napište nám do komentářů, jaké zimní boty bychom našli ve vašem botníku!

ČTĚTĚ TAKÉ: Kolik bot máš, tolikrát jsi gentleman

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru




Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články