fbpx

Jak podpořit zdraví přírodní cestou? Bylinky nejsou jen pro báby kořenářky

V dnešní hektické době se jen těžko vyhnete stresu, který je původcem mnoha zdravotních problémů. V takovou chvíli nastává hledání správného doplňku stravy nebo léku, který vám pomůže uvolnit se a vyřeší vaše problémy se zdravím. Co ale obejít tuto zdlouhavou cestu hledání a rovnou se zaměřit na původním bylinky, ze kterých jsou doplňky stravy vyráběné?

Doplňky stravy jsou většinou založené především na přírodních prvcích, které za normálních okolností běžně najdete v přírodě. Nenechte se zlákat perfektním marketingem na konkrétní přípravek a věnujte se raději přímo prvkům, které se v doplňcích stravy nacházejí.

Bylinky pro uklidnění a dobrý spánek

Zapomeňte na prášky pro klidný spánek a usínání. Těm už dávno odzvonilo. Raději se svěřte do rukou skutečným pomocníkům, kteří pomáhají se spánek už stovky let všem lidem. Takovým pomocníkem může být například kozlík lékařský. Kořen a oddenky této běžné byliny pomáhají uklidnit celý nervový systém, díky čemuž se i vám bude lépe usínat. Pro pocit uklidnění můžete použít kozlík lékařský i v případě, že se cítíte být pod velkým tlakem a stresem.

Meduňka pro relax a klid

Podobně funguje i meduňka. Tato všemi oblíbená a voňavá bylina pomáhá s relaxací, proto se hodí například jako večerní čaj u televize. Navíc se jedná o nenáročnou bylinu, která vám v květináči dobře poroste, a tak ji nemusíte kupovat ve formě sypaného čaje. Čerstvé listy stačí otrhat, spařit v horké vodě a nechat louhovat.

Výtažky z těchto bylin navíc najdete v každém doplňku stravy, který má pomoci s klidným spánek a od stresu. Proč si pořizovat drahé doplňky s příměsí dalších prvků, když můžete jít rovnou pro zdroj pomoci? V každé prodejně čajů vám navíc mohou připravit směs z více takových bylin, a vy si tak odnesete přímo zázrak pro váš klid až domů.

Výborný detox pomocí bylin

Obzvlášť na začátku nového roku a po velkém přecpávání o svátcích se lidé přiklánějí k detoxikaci těla. Takový detox pomáhá a odlehčí tělu od zbytečných toxinů uložených v těle a orgánech. Existuje mnoho druhů detoxikačních kúr, avšak stejně, a možná ještě lépe vám pomohou byliny pro detoxikaci.

Takovým pomocníkem je zejména pampeliškový kořen, březové listy nebo celá kopřiva a ostropestřec. Všechny tyto byliny můžete klidně zkombinovat do jedné čajové směsi, díky které se vaše tělo krásně vyčistí, a dokonce i odvodní, což vám pomůže i se shozením přebytečných kilogramů po Vánocích.

A co když zlobí zažívání?

Velká část populace trpí na problémy se žaludkem a s vyprazdňováním, i když se o tomto zdravotních problému zas tak často nemluví. Může za to především stres, rychlý způsob života, málo času na kvalitní stravu a pomalé jezení samotného jídla.

S uklidněním žaludku vám pomůže výborný a voňavý čaj z máty peprné. Stejně vám uklidní zažívání také fenykl, řepík, meduňka nebo mateřídouška. Všechny tyto byliny bývají základem pro kapky na žaludek, které si běžně v lékárně koupíte. Není však nic přírodnějšího než samotné byliny v čaji, které si koupíte v sušené podobě.

A co když vás skolí nachlazení?

Obzvlášť v zimních měsících vám může znepříjemnit dny klasické nachlazení nebo rýma či kašel. Zkuste se tentokrát vyhnout tabletkám na kašel a zkuste nejdříve mateřídoušku, jitrocel nebo tymián. Na rýmu vám pak skvěle pomůže rýmovník nebo napářka z šalvěje, pampelišky, máty nebo divizny. Tyto byliny vám krásně uvolní celé dutiny a povolí rýmu tak, aby odtekla. Navíc mají dezinfekční účinek, díky tomu se vám mnohem dříve uleví.

Pokud si do vaší domácí lékárničky zařadíte pár základních bylin a budete si každý večer dělat tyto dobré čaje, žádná nemoc ani zdravotní neduh vás nemůže dostat. Přitom nemusíte utrácet velké peníze za drahé doplňky stravy. Důvěřujte přírodě a ona vám to v mžiku vrátí zpátky v podobě pevného zdraví.

Zdroj foto:www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články