fbpx

Je lepší čekat na povánoční výprodeje nebo nadělit dárky pod stromeček?

Celý rok se připravujeme na vánoční období, plánujeme pečení cukroví, vánoční úklid, nákup dárků a pokrmy na štědrovečerní tabuli a Štědrý den poté uteče stejně rychle jako voda z rozmrzlého sněhu. Je lepší nadělit všechny dárky pod stromeček nebo si počkat na povánoční výprodeje elektroniky a povánoční slevy oblečení?

Povánoční výprodeje jsou už v plném proudu

Vánoce jsou už za námi a spolu s nimi i rozdávání dárků. Nadělit vysněné dárky pod vánoční stromeček je především pro radost dětí a blízkých. Starší děti a dospělí nezřídka dostávají pod vánoční stromek obálky s finanční hotovostí. S penězi následně naloží, jak sami uznají za vhodné. Velmi často obdrží tyto peníze obdarovaný na věci potřebné a vysněné (například na novou matraci, nový počítač nebo pračku). Někteří lidé vyčkávají s penězi na povánoční výprodeje elektroniky a/nebo na povánoční slevy oblečení.

Povánoční výprodeje a slevy začínají zpravidla 27. prosince a trvají i v průběhu měsíce ledna. Na své si přijdou děti i dospělí. Letáky ve vašem městě odhalí, jaké zboží je v povánoční slevě. Povánoční výprodeje se týkají nejčastěji elektroniky, sportovního vybavení, oblečení i potravin. Díky konkrétním letákům ve vašem městě zjistíte, kde koupit nápoje a pohoštění na nadcházející silvestrovskou noc (například leták Tesca Mladé Boleslavi nabízí výhodně sváteční Pilsner Urquell či tradiční přípitek Bohemia Sekt).

Co je možné koupit v povánoční slevě?

V povánoční slevě je možné koupit veškeré zboží, dokonce i potraviny, drogerii a vánoční ozdoby na příští rok. Povánoční výprodeje se jistě vyplatí, protože silvestrovská noc je ještě před námi. Podobně jako lidé přemýšlí nad pohoštěním v období vánočních svátků, musí se naplánovat také novoroční přípitek a občerstvení. V letáku Tesca Mladá Boleslav je kromě navyklých alkoholických nápojů třeba energetický nápoj či ovocné Granini. Povánoční slevy v Mladé Boleslavi neposkytuje pouze řetězec Tesco, ale celá řada prodejen a obchodů, ve kterých chtějí investovat své peníze jak děti, tak dospělí.

Povánoční výprodeje oblečení ocení nejen ženy. Pro pány je více obvyklý nákup v Baumaxu, Auto Kelly či v OBI. Vánoční slevy Mladá Boleslav najdeme dále v Kiku, JYSKu, v dm drogerii nebo v drogerii Teta. Slevy po Vánocích uvítají také děti v hračkárnách či všichni v lékárně Dr. Max. Také v jiných městech České republiky je podobná nabídka povánočních slev. Od potravin přes hračky a oblečení až po elektroniku – na to vše se těší velká část Čechů po Vánocích.

Nadělovat dárky výhradně pod stromek?

Mezi Čechy se najde část populace, která naděluje dárky výhradně pod vánoční stromek a nečeká na žádné povánoční slevy či výprodeje. Slevy v Mladé Boleslavi či v Praze sledují pouze před vánočními svátky a využívají je jak na dárky všeho druhu, tak na potraviny a nápoje. Po Vánocích nastává typické období vracení nevhodných dárků. Do kamenných prodejen a na poštu míří lidé, kteří chtějí vrátit nevhodný či duplicitní vánoční dárek.

Po vráceném vánočním dárku zůstanou lidem peníze. Ty mohou neplánovaně využít na některou povánoční slevu či si je ponechat v peněžence. Pokud je v rodině jedno či více malých dětí, dostanou pod stromeček většinu dárků (nejčastěji hraček). Pro větší děti je již vhodné využívat povánoční výprodeje oblečení či na mobilní telefony. V takovém případě dostanou starší děti pod stromeček několik drobných dárků a počkají si na větší dary z povánočních slev.

Zda se vyplatí nadělovat dárky výhradně pod stromek nebo počkat na povánoční výprodeje je na každém z nás. Spíše než na financích zde záleží na preferencích rodiny či jednotlivce. Malému dítěti nejspíše nevysvětlíme, že pod stromeček nic nedostalo proto, že maminka s tatínkem nakoupí v povánoční výprodeji. Pro starší děti a dospělé to není žádný problém a mohou se těšit na další dárky za výhodné ceny. Slevové letáky ve vašem městě či e-shopy ukazují, od kdy do kdy a za jakou částku se bude prodávat konkrétní výrobek či zboží.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články