fbpx

Jak se chovat na prvním rande aneb hlavně nezmatkovat

První rande je často kapitola sama o sobě. Člověk je nervózní už jen při pozvání, což teprve na samotném rande, které ve většině případů rozhodne, zda se se svou vysněnou ještě uvidíte, nebo ne. Abyste se dostal do klidu a měl nad vším nadhled, připravili jsme pro vás hned několik rad a nápadů, jak ji zaujmout a jak se neztrapnit.

Základem je příprava

Dnešní doba nabízí mnoho možností, které vám pomohou se na první rande připravit. A co příprava zahrnuje? Nejdete na rande naslepo, takže zhruba víte, co je daná osoba zač, jestli má Facebook nebo Instagram. A podle sociálních sítí můžete o ní zjistit mnohem víc. Například to, jaké podniky ráda navštěvuje, jaká jídla má ráda, jestli je veganka nebo dává přednost kvalitním steakům.

Myslete rozumně

Největší chybou, jakou můžete na prvním rande udělat, je vzít slečnu do tak drahého podniku, který vás zruinuje jen proto, abyste se před ní vytáhl. Kromě toho jí tak drahý podnik nemusí být ani příjemný, většina lidí dává přednost přirozenosti a příjemnému prostředí, ve kterém si nemusí na nic hrát a hlídat se.

Chovejte se jako gentleman

Samozřejmostí během prvního rande je chovat se jako gentleman, ne šovinista. Chovejte se zdvořile, udržujte oční kontakt, dejte si pozor také na to, abyste během konverzaci nemluvil o sobě až příliš, pusťte ji také ke slovu. Důležité je také dát najevo, že vás zajímá, nebojte se jí klást pár zdvořilých otázek.

První rande jde na váš účet

Naprosto nezdvořilé je, když někoho pozvete na rande a zaplatíte si pouze to, co jste zkonzumoval nebo ještě hůře, necháte si za sebe zaplatit. Tím, že za ni zaplatíte jí dáte najevo, že vás těší její společnost. Když se bude zdráhat, můžete jí navrhnout, že příště může zaplatit ona. Tím zabijete dvě mouchy jednou ranou – vyhnete se tak trapné otázce, zda si to ještě někdy zopakujete.

Hlavně si nevymýšlejte a mluvte pravdu

Mluvit nesmysly a vymýšlet si to, co není pravda, je dalším kamenem úrazu, protože tohle dělá snad každý. Nebuďte jako oni, mluvte pravdu, buďte realista. Zapomeňte na hloupé chvástání a přehnané pohádky o sobě. Nikdo nemá rád lži, mluvte s ní zcela otevřeně. Pokud se obáváte nepříjemných a trapných chvilek, vyhýbejte se složitým tématům.

Na telefon zapomeňte

Naprosto neslušné je, během rande kontrolovat svůj telefon. Instagram i Facebook počkají, ostatním se můžete ozvat později. Představte si jak by bylo vám, kdy se dotyčná věnovala více telefonu než vám. Pokud si skutečně musíte zařídit něco moc důležitého, omluvte se a zajděte na toaletu, kde hovor nebo smsku v rychlosti vyřiďte.

Pozor na alkohol

Chápeme, že první rande je stresující, což by zasloužilo panáka na odvahu. Zatněte zuby a alkoholu se raději vyhněte. Všichni víme, jak alkohol dokáže člověka během chvilky změnit. Jestliže jste se dohodli na sklence vína, nezapomeňte ani na dostatečné množství čisté vody.

Šaty dělají člověka

V neposlední řadě myslete také na to, v čem na rande vyrazíte. Rozhodně to nepřehánějte a oblek nechte ve skříni, tedy pokud ovšem nejdete do divadla nebo jinou událost vyžadující společenské oblečení. Důležité je, abyste se cítil pohodlně. Džíny, hezká a čistá košile nic nezkazí. Košili nahradíte také tzv. polo tričkem s límečkem. Zapomeňte na ty otrhané a špinavé kecky, v případě prvního rande si vezměte nějaké slušivé polobotky nebo i tenisky, které jsou v perfektním a čistém stavu.

Věříme, že jsme vám článkem pomohli si první rande mnohem více užít.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články