fbpx

Jak se stát modelem? Poradíme vám, jak na to a na co si dát pozor

Modeling – pracovat v tomto oboru nemusí být snem jenom pro ženy, také muži si mohou jít za svým a předvádět ty nejluxusnější značky na přehlídkových molech. Samozřejmě, vidina velkých peněz, luxusu a toho, že vás bude znát každý, je krásná, ovšem cesta, než se k modelingu dostanete a nějakým způsobem prorazíte, je často trnitá. Inspirujte se několika radami, které vám usnadní vaši cestu.

Osobnost je mnohem důležitější než vzhled

Už je dávno pryč doba, kdy záleželo pouze na vzhledu. Nyní jde především o osobnost, o to, jak se daná osoba prezentuje a jaké má charisma. Upřímně, některé dnešní modelky a modelové mnohdy svou vizáží až zaráží. Jenže pokud mají perfektní vystupování a jejich osobnost lidé zbožňují, není o čem mluvit.

Dny otevřených dveří vám mohou pomoct otevřít ty vaše

Některé agentury pořádají dny otevřených dveří, během nichž agenturu může navštívit kdokoliv. Zjistíte tak, jak to v dané agentuře chodí, a pokud budete mít trochu štěstí, můžete někomu padnout do oka natolik, že vás přímo osloví.

Na sociálních sítích buďte stále aktivní

Dnes už to není jenom o konkurzech, dnes jsou v kurzu sociální média, která jsou pro zviditelnění se naprosto báječná. Je nutno však podotknout, že cesta k tisícům sledujících je dost těžká, váš sdílený obsah musí lidi zaujmout, pobavit a předat jim něco pro ně užitečného. Používání sociálních sítí jako je například Instagram má také svá pravidla, která byste měli poodhalit, abyste se dostali do podvědomí mnoha uživatelů.

Není model jako model

Před pár lety byl vzhled a míry modelů a modelek jasně definovaný, dnes už tomu tak naštěstí není. A i když stále existují kategorie (komerční, přehlídková mola, fitness apod.) jednotlivých modelů, je mnohem větší šance, aby se uchytil i ten, kdo nesplňuje požadavky tradičních modelů.

Agentury a jednotlivé značky pro svou reklamu hledají hlavně odlišnosti, a to takové, které budou pro veřejnost lépe rozpoznatelné. Dnes tedy vůbec není problém, aby reklamu na super značkové džíny dělal jak sympatický šedesátník, tak muž plnějších tvarů.

Co byste o modelingu měli vědět?

  • Psychika hraje významnou roli v tom, zda budete dobrý, či nikoliv. Pokud vás zajímá práce v modelingu, musíte být dost psychicky odolní, abyste zvládli mnoho odmítnutí, než se někomu zalíbíte.
  • V modelingu budete muset podstoupit také mnoho změn vizáže. Vám se možná váš účes líbí, ovšem stylista může rozhodnout, že vás ostříhá a zbaví vás plnovousu, který si pěstujete už poměrně dlouho. Co reklama, to jiná vizáž, takže se připravte na to, že jak vzhled, tak oblečení budete měnit téměř stejně často, jako vaše ponožky.
  • Jakmile vkročíte do světa modelingu, okamžitě ztrácíte soukromí. Připravte se na to, že váš společenský život může být nějaký čas v pozadí, záleží na tom, jak budete vytíženi. Jeden den můžete pracovat v Itálii, další den ve Francii. Skvělé je to, že během této práce můžete poznat mnoho míst na světě, o kterých by se vám ani nesnilo.
  • Dělat modela není jen o tom se projít po mole, na svých schopnostech budete muset stále více pracovat. Například budete se muset naučit cizí jazyky, abyste zvládli pracovat v zahraničí. Nebo například pro taneční reklamy se budete muset naučit nějaké taneční kroky. V žádném případě neodsuzujte rady zkušenějších, redaktorů, fotografů a vašich mentorů. Vidí vás stejně jako veřejnost, což se často liší od toho, jak se vidíte vy.
  • V žádném případě nečekejte, že během chvilky si vyděláte na luxusní vilu. V modelingu je taková konkurence, o které se vám ani nezdálo. Také zapomeňte na nějaké ledabylé agentury, oslovte ty, které jsou renomované.

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články