fbpx

Mindset aneb Získejte cokoli chcete

Mindset aneb Získejte cokoli chcete

Nastavení mysli je stavebním kamenem kteréhokoli úspěchu, ale také neúspěchu. Podílí se na tom, s jakým nasazením jdeme do akce a jak velký strach při tom máme. Jak využívat Mindset ve svůj prospěch a jak na to?

Co to je Mindset?

Nastavení mysli dokáže zázraky. S určitou dávkou cviku a odhodlání dokážeme díky Mindsetu přepsat zažité vzorce z dětství a můžeme si vštípit nové životní zásady. Možná vám to přijde nepřirozené nebo nezdravé. Ale opak je pravdou. Pokud víme, že nám to pomůže ke zdokonalení a dosažení cíle, je to v naprostém pořádku. Je-li motivací jen názor jiných lidí, nedělejme to.Jak funguje Mindset?

Mindset nám usnadňuje život. V podstatě funguje jako karma, protože to, co do začátku vložíme, to se nám později mnohonásobně vrátí. A to v takovém náboji, v jakém jsme začali. Pokud tedy ze začátku opravdu “zamakáme” a vybudujeme si nové vzorce, které s námi více souzní a jsou nám příjemnější, později povedeme mnohem jednodušší život.

Jak to vypadá v praxi?

Představte si, že jako malí jste neustále slýchali, že bohatí lidé jsou zlí, manipulativní a jsou to zloději. Pěkná věta, kterou z úst vypouští kdekdo. Mnohem horší to je v okamžiku, kdy dospějeme, a stále se rčením řídíme. Co se stane? Nikdy sami nezbohatneme, protože nám to nepřijde dobré. S pomocí Mindsetu začneme bohaté lidi obdivovat, mít je rádi a uděláme si z nich svůj vzor. Tím přepíšeme původní myšlenku a v budoucnu máme zajištěný bezproblémový vztah s penězi.Analýza

Prvním krokem k úspěšnému Mindsetu a dosažení svých cílů je analýza situace.

  • Co mne právě omezuje?
  • Jaké negativní myšlenky mne sužují a svazují?
  • Co bych chtěl udělat jinak, ale vzorce z dětství mi v tom vždy zabrání?
  • Jaké předsudky mám vůči svému okolí?
  • Čeho se nejvíce bojím?

Až si položíme ty správné otázky a najdeme na ně odpověď, ujasněme si, co je způsobuje. Nechme si na to dostatek času. V prvním kroku rozhodně netlačme na pilu. Klidně si vezměme tužku a papír a svou situaci si sepišme, ponořme se do vzpomínek a objevme základ všech těch negativních věcí.

Priority

Protože jen stěží vyřešíme všechno naráz, ve druhém kroku si určeme priority. Který problém mne v tuto chvíli nejvíce omezuje? Co potřebuji vyřešit jako první? Tím začněme. Můžete si vytvořit i jakýsi pořadník, který vám pomůže vyladit neduhy postupně.Pamatováček

Ne ten, jako měl Nevill Longbottom v Harry Potterovi. Tenhle bude náš vlastní. A může to být šperk nebo cokoli, co máme v kapse. Jakmile v běžném životě sami na sobě rozpoznáme, že nás vzorec znovu ovládá, vědomě zpomalme a opravme se. Například: “Tento bohatý člověk si své jmění zaslouží. Dělá toho spoustu pro svou komunitu a já ho za to obdivuji.” U toho vezměme daný předmět do ruky a během zastavení ho nepouštějme.

Proč je důležité míti pamatováčka?

Pamatováček je s námi v každém okamžiku, kdy se učíme myslet pozitivně a přepisujeme své vzorce. Proto v průběhu času, vždy, když se na něj podíváme, pocítíme pozitivní emoce. Řekneme: “Jeee to je skvělé, ti bohatí lidé. Ještě, že mám svou inspiraci!” Nevěříte? Vyzkoušejte si to. Opravdu to funguje.A co dál?

Jakmile zjistíme, že nás už vzorec ani předsudek neovládá, pusťme se do dalšího. Většinou to poznáme tak, že už se nezaměřujeme na negativní věci a smýšlíme o daném tématu s úsměvem na tváři. A věřte mi, toho si všimnete. S každou potíží, která nás sužuje postupujme stejně. Jen obměňujme své pamatováčky – je to mnohem praktičtější a pro mozek méně matoucí.

Proč nedosahujeme svých cílů?

Hlavním důvodem, proč nedosahujeme svých cílů, nejsou naše vlastnosti, ani chyby, které uděláme. Je to nastavení naší mysli, které nás omezuje a podsouvá nám nesmyslné strachy. Jakmile se s tím naučíme pracovat, máme vyhráno. 

 

A co vy pánové? Je pro vás Mindset ta pravá metoda nebo dáváte přednost jiným způsobům?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články