fbpx

Proč musíme ujít 1000 mil za svým cílem

Proč musíme ujít 1000 mil za svým cílem

Všichni určitě známe písničku „tisíc mil, těch tisíc, mil má jeden směr a jeden cíl…“ A nemá od pravdy daleko! Každý cíl, který za něco doopravdy stojí, vyžaduje velmi dlouhou cestu. A proč tedy musíme jít tak daleko pro svůj cíl? Na to se dneska podíváme.

Není cíl jako cíl

Denně zdoláváme hromadu maličkých překážek. Jsou to drobnosti, které sotva postřehneme. Ani je nepovažujeme za výzvu. Možná, že jednou za měsíc nás čeká něco nepříjemného. Třeba telefonát s rozčileným zákazníkem. Možná nám při té představě jde mráz po zádech. Ale přesto. Ani tohle není dost velký cíl.Jak má vypadat opravdový cíl, pro který ujdeme světakraj?

  • Až ho dokončíme, posadíme se z něj na zadek
  • Je vůbec těžké uvěřit, že to dokážeme
  • Nenechá nás spát
  • Nevzdáme se, dokud ho nedokončíme
  • Je nám výzvou
  • Nutí nás pochybovat o sobě samém
  • Je nám zrcadlem
  • Ukazuje nám naše chyby a nedostatky

Cíl tak velký, že se z něj posadíme na zadek

Cíle, které si určíme, nás musí dostat. Vzít nám dech, půdu pod nohama. A když je dokončíme, údivem se rozpláčeme nebo se doslova posadíme na zadek. Protože jsme po většinu času pochybovali, zda to opravdu zvládneme a jestli to opravdu vyjde.

Cíl tak velký, že je vůbec těžké uvěřit, že to dokážeme

Během té dlouhé cesty budeme mít řadu stavů, kdy to budeme chtít zabalit. Všechno vzdát, zapomenout, že nás vůbec taková pošetilost napadla. Nevěříme, že to dokážeme. Nevěříme v sebe, ve své schopnosti. Trápí nás nedostatek podpory, strach, obavy a chyby, které po cestě s jistotou uděláme. Ale pokračujme. Má to smysl.Cíl tak velký, že nás okolí bude považovat za blázny

Když svůj cíl vyřkneme nahlas, okolí nás bude považovat za blázny. Nejspíše uslyšíme něco jako: „To radši nedělej.“ nebo „To se ti nevyplatí, budeš pak zbytečně zklamanej…“ Jenže my tohle nesmíme poslouchat. Pokud nás někdo zrazuje, pak stoprocentně víme, že náš cíl má smysl.

„Cesta je cíl.“

Cíl tak velký, že nás nenechá spát

Musíme o něm neustále přemýšlet. Je jedno, zda spíme, jsme v práci, nakupujeme nebo třeba čteme knihu. V hlavě máme svůj cíl, způsoby, jak ho dosáhnout, a napadají nás různé kroky, kterými se k němu přiblížíme.

Cíl tak velký, že se nevzdáme

Malé cíle se snáze vzdávají. Proč? Už je dokončily desítky nebo stovky lidí před námi. V hloubi duše víme, že to dokážeme. A taky tušíme, že nám to nezabere tolik času. Tak proč to uspěchat? Proč se snažit teď? Velký cíl nevzdáme. Jednoduše pro to, že nás nutí neustále postupovat kupředu.

Cíl tak velký, že je nám výzvou

Od začátku nemáme představu, jak to uděláme. Nevíme, co pro to musíme udělat, dokud se do toho opravdu nepustíme. Ale když začneme, zjistíme, že to nebude snadné. Celá cesta je výzva.Cíl tak velký, že nás nutí pochybovat o sobě samém

Každý den, každé ráno, každý krok. Pochybujeme. Má to smysl? Zvládnu to? Rozhodl jsem se správně? Mám šanci na úspěch? Co se stane, když to nevyjde? Ohrozím tak finančně svou rodinu? Otázek a pochyb budeme mít plno! A to je dobře. Velké cíle nás nutí postavit se čelem ke všem našim vnitřním démonům a strachům. Čelme jim se vztyčenou hlavou.

Proč velký cíl potřebujeme?

Protože jedině tak z něj budeme mít opravdovou radost. Jedině s ním se posuneme mílovými kroky kupředu. Přesně, jak se zpívá a jak říká nadpis. Když si určíme malý cíl, nemáme motivaci ho dokončit. Je tak snadný, že po jeho dokončení nás nečeká nic zajímavého. Už předem víme, že ho zvládneme, tak proč se snažit?

Jak cíle fungují?

Cíl je smysl života. Celý život někam směřuje a na něco cílíme. Máme vizi a za tou si jdeme. A je jedno, jestli jde o osobní nebo pracovní život. Jaký cíl si vyberete vy?

A co vy, pánové? Jak velké jsou vaše cíle? Co vás pohání vpřed, abyste jich dosáhli?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články