fbpx

Přepracovaná hlava blokuje celý náš život – jak ji uvolnit?

Přeplněná hlava špatně slouží. Únava, stres a podráždění jsou denním chlebem každého přepracovaného člověka. Ale co s tím? Termíny klepou na dveře, projekty jsou v polovině, další dohody jsou v procesu tvoření. Pokud nechcete pohřbít svou pověst, nemůžete v polovině říct: „Dost. Já končím. To nejde.“ Takže jak to zvládnout?

Když práce ovládá celý náš čas

Někdy na odpočinek opravdu nezbývá čas. Ráno vstanete, pracujete, stihnete se tak maximálně najíst a vaše činnost pokračuje až do pozdního večera. A druhý den zas a znovu. Pokud vás nepohání vnitřní motivace, jen stěží tohle dlouho vydržíte. Někdy ani motivace nestačí, protože už opravdu nemůžete dál. Zdá se to jako bezvýchodná situace. Pojďte se se mnou mrknout na tipy, které vám pomůžou situaci zvládnout.Vyběhněte do terénu a změňte prostředí

Ať se rozhodnete pro rychlý sprint, lehký výklus krajinou nebo se na celý den seberete a vyrazíte na túru do hor, udělejte to. Uvidíte, že se vrátíte s čistou hlavou a energií v žilách. Já vím, že máte práce nad hlavu, ale věřte mi. Krátká pauza neuškodí a mnohonásobně se vám to vyplatí. Každá aktivita může být příjemným odpočinkem.

Sedněte ke kalendáři a všechno si pečlivě rozplánujte

Možná to není tak zlé, jak se zdá. Zanedbáváte organizaci a všechno necháváte náhodě? Pak se nedivte, že nic nestíháte a termíny vám přetékají přes hlavu. Pěkně se uvelebte u kalendáře a zapište si všechny úkoly i s termíny. Začněte s tím, který budete mít nejdříve hotový. Bude to pro vás motivace.

Ujasněte si termíny – opravdu to tak strašně spěchá?

Možná, že v hromadě restů a úkolů jste ztratili pojem o termínech a některé jste zcela podvědomě zapomněli nebo změnili. Znovu si je projděte. Opravdu je to tak zlé? Třeba zjistíte, že ten projekt má být hotový až příští týden.Ukliďte si kancelář a své osobní věci

Divili byste se, jak takové zpřeházení osobního majetku změní úhel pohledu. Z vlastní zkušenosti potvrzuji, že když mám práce nad hlavu a nevím kudy kam, začnu uklízet, třídit, vyhazovat. Pamatujte, že každý předmět, který máte, vyžaduje vaši pozornost. Čím méně věcí vlastníte, tím lépe pro vás. Podívejte se na článek o minimalizaci byznysu. Pro někoho je úklid hotovou oázou. Jste ten typ?

Vychutnejte si dobré jídlo a pití

Nic nepolechtá chuťové pohárky a mozkové buňky tak, jako oblíbené jídlo a pití. Uvidíte, že stres zvládnete mnohem snáze a budete se cítit spokojeně. Rozhodně není cílem přecpat se k prasknutí a opít se do bezvědomí. Ale taková sklenička dobré whisky už dokáže zlepšit náladu, co říkáte, pánové?

Zajděte si na pořádnou masáž

Vypněte a na nic nemyslete. Jedním z pomocníků, kteří vám s tím pomůžou, je masáž. Masáž je dokonalý odpočinek jak pro tělo, tak pro duši. Jestli jste založení více duchovně, určitě se nezdráhejte zajít na lekci jógy nebo si vyzkoušejte jeden z japonských bojových sportů.Svěřte se svým blízkým

Někdy se hodí dobrý přítel po boku. Ani terapeut nebo psycholog nejsou tak nápomocní, jako naslouchající přátelé, kteří vás znají. Pokud máte v okolí někoho, kdo vaší situaci plně rozumí a má s ní vlastní zkušenost, kontaktujte ho. Uvidíte, že sdílení s jiným člověkem je nejen uklidňující, ale také opravdu pomáhá.

Přiznejte barvu – nikdo vám hlavu neutrhne

Je to opravdu tak zlé, že nestíháte? Místo stresu, bolesti hlavy, rozbušeného srdce a hromady prázdných hrnků od kávy se prostě přiznejte. Nikdo vám za to hlavu neutrhne a maximálně vás budou považovat za nespolehlivého nebo chaotického. Není to právě nejlepší, ale není to ani destruktivní. U příštího projektu se blýsknete.

A co vy, pánové? Jak bojujete s přepracovanou hlavou?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články