fbpx

Rozchod bolí aneb jak na ni zapomenout?

Rozchody nejsou vůbec příjemné záležitosti. Někdo je prožívá méně, jiný zase více. Pokud patříte do té druhé skupiny, kdy vás rozchod vždy položí na lopatky a vy se nemůžete opět postavit na nohy, máme pro vás několik užitečných rad, které vás z rozchodové bolesti dostanou zase zpět.

Zapomeňte na přátelství

Pokud vás rozchod zasáhl natolik, že se nedokážete smířit s tím, že jste o ni přišel, je hloupost zůstávat přáteli. Alespoň v tom začátku, kdy se snažíte na ni přestat myslet. Nevyhledávejte ji, nesnažte se udržovat přátelství s domněním, že se k sobě vrátíte. Přátelé být jistě můžete, ovšem až za nějaký čas.

Přestaňte ji lustrovat

Dalším zlozvykem při nešťastném rozchodu je, že si o své bývalce začnete zjišťovat veškeré informace typu kam chodí, kolik nových přátelství na Facebooku v poslední době uzavřela, s kým se stýká apod. Poznáváte se v tomto bodě? V tom případě si ji klidně z přátel vymažte, zablokujte, prostě udělejte vše, abyste ji přestal neustále špehovat.

Nemyslete na ni jako na bohyni

Utápíte se po rozchodu ve svých myšlenkách natolik, že si svou bývalou přítelkyni ještě více idealizujete, než jaká ve skutečnosti byla? I když jste spolu zažili spoustu hezkého nebo dokonce byl pro vás vztah s ní velkým přínosem, zaměřte se spíše na negativa, které vám přinesl.

Nedoufejte v návrat

Rozhodně se nikam neposunete, když budete doufat ve váš společný návrat k sobě. Zbytečně tak ztrácíte čas a také potenciální příležitosti k novému seznámení.

Neskrývejte svou bolest

I muži mají city, které se často snaží skrývat, zejména po bolestivém rozchodu. Neuzavírejte se do sebe, dejte průchod svým emocím, bolesti. Čím dříve si projdete všechny fáze smutku, které jsou pro rozchody typické, tím spíše se z toho dostanete.

Na příležitostný sex s ní zapomeňte

Asi nejhorším nápadem je stýkat se se svou ex partnerkou, pokud jste se rozešli. Chápeme, že sex s ní byl naprosto jedinečný, o který nechcete přijít jak vy, tak ani ona, ovšem pokud máte překonat fakt, že už netvoříte pár, vyhněte se tomuto kroku. Podle expertů byste si od sexu vůbec měl také nějaký čas odpočinout, zbytečně byste spustili proces, při kterém by se vám připomněli vaše společné intimní chvilky plné doteků.

Vyhněte se alkoholu a jiným návykovým látkám

Jakmile vyjdete ze své komfortní zóny a cítíte se skutečně mizerně, je velmi snadné si „přičuchnout“ k něčemu, co vám od té velké bolesti alespoň na chvíli uleví. Mnoho lidí většinou sáhne po alkoholu, ovšem právě ten se může stát pro vás ještě větším strašákem než rozchod samotný.

Pozor na impulzivní chování

Jakmile se na vás snesou veškeré vaše emoce, na řadu přichází impulzivní chování, kvůli kterému svou ex můžete neustále kontaktovat pomocí sms zpráv nebo ji dokonce sledovat natolik, že se může jednat o stalking z vaší strany. Ono se to dobře radí, ale snažte se si zachovat chladnou hlavu.

Nechovejte se jako puberťák

Stejně jako ženy, tak i muži se často snaží přilákat svou ex pomocí žárlivosti. Je lákavé neustále zveřejňovat fotografie na sociálních sítích s někým novým, ovšem uvědomte si, že tohle je skutečně dětinské chování. Nejvíce ublížíte sami sobě.

Nový vztah

Jste pár dnů po rozchodu a už máte nový vztah? To je ta největší hloupost, jakou můžete udělat. S největší pravděpodobností ani tento vztah nevyjde, protože nedáte prostor tomu, abyste si v klidu utřídil myšlenky a zaměřil se sám na sebe.

A jak prožíváte rozchody vy? Mávnete nad nimi rukou nebo si je protrpíte?

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články