fbpx

Toxické zaměstnání: Jaké jsou jeho typické znaky?

Svou práci milujete a snažíte se vynaložit mnoho úsilí, abyste v ní byli dobří. Ale pokud zjišťujete, že vás vnější okolnosti a lidé v zaměstnání zbavují stále více energie, je pravděpodobné, že pracujete na tzv. toxickém pracovišti, které z vás může udělat totálně nešťastného člověka.

Kancelářská politika

Politika jakéhokoliv druhu není ve světě novinkou, děje se prostě všude, i na pracovištích. Ale jakmile to zajde příliš daleko a zvýhodňování určitých pracovníků začne vyplouvat na povrch, v tu chvíli se vaše pracoviště stane toxickým. Protože proč byste chtěli pracovat v organizaci, kde je vaše úsilí zastíněno ostatními zaměstnanci jen proto, že tam jsou déle nebo se více znají s vašim nadřízeným?

Chyba v nadřízených

Ani tento bod není vůbec neobvyklý. Mezi tyto nadřízené patří ti, kteří jsou zaslepeni pýchou a egem, takže si myslí, že jsou ve všem lepší (a tím stagnují svůj vlastní růst). Jejich tendence neustále kontrolovat a řešit úkoly, které jim nepřísluší řídit, to jen zosobňuje. Existuje důvod, proč jsou rádi nazýváni šéfy, protože nikdy nemohou být dobrými vůdci.

Zneužití moci

Mnoho těch, co kdy byli povýšeni, zneužili svou autoritu. Pokud se onen člověk snaží ukázat svou pracovní sílu a moc, nutí vás dělat něco, co není ve vaší pracovní náplni, budete to muset co nejdříve řešit s někým na mnohem vyšší pozici.

Pomluvy

Pokud se neustále cítíte vyčerpaní a vystresovaní kvůli negativní energii kolem vás, rozhodně se nezapojujte do pomluv, které šíří někdo další. Tím toxicitu vašeho pracoviště pouze podpoříte a často se to obrátí proti vám.

A co vaše zaměstnání? Poznali jste se v tomto článku, nebo jste spokojení?

Zdroj foto: pixabay.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články