fbpx

Jak si stanovit cíle a proč?

Jak si stanovit cíle a proč-2

Chcete v životě něčeho dosáhnout, něco dokázat. Říká se tomu vytyčit si cíl. Jenže jak si správně stanovit životní cíle? Jak svého vysněného bodu vlastně docílite? A proč byste měli o něco podobného usilovat?

Najděte dostatečně vyzývavý cíl a dostanete ,proč’.

Seberealizace. To by měl být jeden z hlavních důvodů, proč si stanovit nějaký záměr. Nechcete přeci celý život prosedět na pohovce a sledovat úspěchy ostatních lidí na Instagramu? Vstaňte a pusťte se do čehokoli chcete. Neexistuje možnost, že byste neuspěli. Už ve chvíli, kdy se postavíte na vlastní nohy, jste přesně o jeden krok napřed přede všemi, kteří se dosud povalují a udílejí „lajky“, jako by to byly Oscaři. Vy nepotřebujete ocenění získávat, ani je se závistí v duši rozdávat. Vy můžete mít totéž, co ti opěvovaní lidé na internetu. A možná ještě víc! Stačí mít jen v sobě dostatek odhodlání.Objevte sami sebe

Jak si stanovit cíle a pročJakmile poznáte, kým jste a kam chcete, aby se váš život ubíral, získáte určitou představu o tom, čeho vlastně toužíte dosáhnout. Někdy i potřebujete dojít k jistému mezikroku, který vás až poté nasměruje k finálnímu bodu. Skvělým pomocníkem k objevení svého já jsou vaše koníčky a dosavadní zážitky, které z vás udělaly to, kým jste. Odsud můžete hledat v nepřeberném množství možností, co dál se životem. Můžete si stanovit za cíl, že chcete být šťastnějším člověkem, procestujete co nejvíce států, budete fit, každý týden přečtete jednu knihu, začnete pít více kohoutkové vody, omezíte požívání alkoholu… Ale třeba patříte mezi muže, kteří se straní společnosti, a chcete to změnit, nebo vám dělá potíže mluvit na veřejnosti. Vaše ideály se mohou ubírat i tímto směrem. S cílem zlepšit své slabé stránky a být lepším člověkem. Jakmile poznáte, co z toho všeho je pro vás prioritou, máte svůj cíl.Jak bude váš cíl vypadat?

Jak si stanovit cíle a proč-3Jak už jsme si řekli výše, nemusíte v dané oblasti svého záměru nijak zvlášť vynikat. Ba naopak. Pokud rádi provokujete své ego, zvolíte si takovou cestu, kterou jste ještě nikdy nešli a ani by vás nenapadlo, že byste jí jít mohli. Ideál by však měl být pozitivní a dostatečně motivující. Důležité je, že by měl být konkrétní, ale nikoli vyloženě krátkodobý. Ještě lépe, krátkozraký. Je vaším cílem zhubnout? Dobře, proč ne. Uplynou dva tři měsíce a vaše hmotnost se snížila. A dál? Co dál? Nemůžete hubnout donekonečna. Takže co? Opět ztloustnete a za půl roku budete znovu hubnout a takto pořád dokola? To je hloupé. Proto by váš záměr měl být dlouhodobější. Co takhle si stanovit cíl: Cítit se fit. Usilovat o svou fyzickou spokojenost je běh na dlouhou trať, protože tělo i životní podmínky se mění. Takový ideál je závislý i na stravě, pohybu a životním stylu. Můžete se tudíž rozvíjet na vícero frontách, což je v konečné fázi mnohem přínosnější, než jedno-sezónní zhubnutí. Pokud však potřebujete rychle shodit kila navíc a pak se jen udržovat podívejte se na metodu zvanou keto diety.Nyní už víte, proč každé ráno vstát z gauče a jak si stanovit cíle. Dejte se tedy do toho a nevynechávejte příležitosti, které vám život nabízí. Stojí to za to.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články