fbpx

Jak poznám, že spala s jiným

Žena s telefonem

Jak zjistit, že spala s jiným a zbytečně při tom nic nepokazit? V článku se dozvíte o nejčastějších indiciích toho, že vaše partnerka spala s jiným. 

Zvažte situaci z více úhlů, jestli spala s jiným, poznáte snáz

Na úplný začátek bych vás chtěl upozornit na to, že ukazatele toho, že spala s jiným, je nutné dávat do souvislostí jeden s druhým. Rozhodně vám nedoporučuji, abyste na základě jedné shody s informací na následujících řádcích usuzovali, že právě tohle se děje i ve vašem vztahu a nevěra vaší partnerky je tím tedy potvrzená. Jste-li v situaci, ve které možnost nevěry zvažujete, je vždy lepší pokusit se být nad věcí a vyčlenit si čas na to, abyste si jednotlivé indicie mohli dát dohromady. 

Čím více budete partnerku podezřívat a útočit na ni s tím, že vás podvádí, tím větší pravděpodobnost samozřejmě je, že se do sebe bude uzavírat a neřekne vám pravdu. Je vždy lepší mít větší množství (byť i nepřímých) důkazů, a to jednak proto, abyste ženu zbytečně nezraňovali, a tím se od sebe neodcizovali, jednak proto, abyste měli větší šanci, že nebude zapírat a sama se vám přizná. Zvlášť pokud jsou ve vztahu děti, ženy často to, že jsou nevěrné, chtějí utajit, manželství nebo vztah totiž nemají vůbec v úmyslu opouštět a nevěrou si „jen“ něco řeší. 

Indicie že spí s jiným? Nová kamarádka a menší (či větší!) zájem o sex

Teď už se ale pojďme podívat na nejčastější ukazatele, které nám mohou prozradit, že partnerka spí s někým jiným. V dnešní době je snad nejčastější způsob, díky kterému přijdeme na to, že žena má nebo měla poměr, elektronická komunikace, tedy většinou telefon nebo počítat. Často dochází k tomu, že displej mobilu je najednou nepřetržitě směrem dolů, počítač nebo telefon mají zčistajasna heslo, s hovory se odchází na zahradu nebo toaletu apod. Součástí hry s telefonem je mnohdy i nová „kamarádka“, o které jste nikdy neslyšeli, nebo „kolegyně z práce“, s níž si partnerka začne psát. 

Dalším častým způsobem, jak poznáte, že má žena poměr, je to, že se od vás emocionálně i sexuálně odtahuje. Nechce si s vámi například už tolik povídat jako dřív, nezajímá se o vás, nemá důvod a potřebu vám o sobě sdělovat tolik jako předtím, začíná se vyhýbat sexu s vámi, stále se na něco vymlouvá a sama od sebe vás sexuálně nevyhledává.

Někdy to ale funguje i obráceně: kvůli vině z nevěry, kterou partnerka cítí, se vám naopak věnuje více než kdy dřív. Více s vámi komunikuje a obecně se snaží zakrývat, že dělá něco, co by neměla. Stejně to může být i se sexem: mimomanželský vztah ženy někdy stimuluje tak, že mají větší chuť na sex i se svým primárním partnerem (někdy na tom má ale opět „zásluhu“ jen vina). 

Spí s někým jiným? Všímejte i svého chování

Indicií, která napovídá, že by partnerka mohla spát s někým jiným, je i to, že začíná více chodit do společnosti, častěji sportuje, má potřebu více se vídat s kamarádkami nebo s partou. Některé ženy začnou dokonce najednou jezdit na služební cesty. Také to, že o sebe začíná pečovat více než dřív, může být známkou toho, že je nevěrná. Některé ženy volí nový účes, jiné zčistajasna používají make up, i když se doteď vůbec nemalovaly, apod. 

Dalším ukazatelem nevěry je to, že vám sama partnerka začne říkat, že jí váš vztah už nevyhovuje, že je nespokojená, někdy vás dokonce ona sama začne podezírat z nevěry. Je to proto, že nevěra žen na některé z nich působí tak, že si začnou představovat, že by se to stejné mohlo dít i jim. Není to sice tak frekventované, ale stává se to. Obecně můžeme říci, že pokud je žena nevěrná a nejde jí jen o sexuální dobrodružství, ale do svého milence se zamiluje, většinou dochází k celkovému odcizení. Žena má menší zájem o vás a někdy i o děti a o rodinu jako takovou. 

Z důvodů, které jsme zmínili už na začátku, vám doporučuji, abyste s partnerkou to, že máte podezření na její nevěru, hned nekonzultovali. Mohlo by se stát, že situaci natolik zablokujete, že se už nikam neposunete.

Pátráte-li po tom, zda je vám partnerka nevěrná, určitě se ale zamyslete i sami nad sebou a nad tím, jak jste se k ní a vašemu vztahu v posledních měsících a letech chovali. Vybavujete si, že vám žena často říkala, že na ni a na děti nemáte čas, ale teď to s vámi už neřeší? Možná je to další dílek puzzle do vaší skládačky, který vám pomůže odvodit, zda nevěra ve vašem vztahu skutečně je. 

Chcete-li se dozvědět více o nevěře a signálech nevěry ze strany žen nebo vás zajímá, jak nevěru řešit, prostudujte si články pod odkazem Rozvod a rozchod. Dáte přednost probrání vaší konkrétní situace? Vyberte si z konzultací, které nabízím, rád vám pomohu.

autor článku: Karel Chába, partnerský poradce www.partnerske-vztahy.eu 

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články