fbpx

Jak se zbavit zlých démonů

V předchozím článku o vnitřních démonech jsme si úspěšně připustili, že naše vnitřní já není úplně zdravé a v pořádku. Je plné negativ. Dnes se podíváme na to, jak ze své duše vypudit tyto neřády a jak se opět cítit lépe.

Přesvědčení, touha, cíl

Abychom úspěšně dokončili očistu svého nitra a začali si postupně budovat vlastní názory a postoje, potřebujete mít absolutní přesvědčení, že je to možné, že toho lze dosáhnout. Dalším bodem je touha. Musíte to chtít, vidět svůj cíl. Jedině tak je možné se démonů zbavit. Sami neodejdou.Začněte analýzou mysli

Na pomoc si vezmeme papír a tužku. Celý proces může být bolestivý a možná i depresivní, ale pro vlastní dobro bychom tuto drobnou oběť měli podstoupit. Zamyslete se, co vás přivádí do nepříjemných situací. Co na sobě chcete změnit? Za jakých okolností nejčastěji cítíte negativitu? Proč jste ve stresu? Co to způsobuje? Všechny podněty, myšlenky i vzpomínky si zapište na papír. Někdy může být těžké odhalit příčinu problému. Pak je dobré jen pozorovat a sledovat své reakce na podněty z vnějšku.

Proč se červenám?

Například já se celý život červenám. Měla jsem pocit, že se to děje samo a náhodně, že to nemůžu ovlivnit. Frustrovalo mě to pak mnohem víc. Vždycky jsem měla obličej úplně rudý jako rajče a k tomu ještě oteklý. Až nedávno, po mnoha letech mi můj mentor řekl: „Pěkně se červenáš, když nevíš, kudy kam.“ A já najednou pochopila spouštěč a vybavila si všechny nepříjemné situace, kdy se mi to stalo. Když mne ponižovala učitelka, když ke mně obrátily zraky desítky lidí a já nevěděla, co dělat, když jsem tápala po anglickém slovíčku a všichni čekali, co ze mě vypadne…Věnujte se příčinám svého problému

Až přijdete na vlastní spouštěče a příčiny, věnujte se jim. Přemýšlejte, jak se dají obejít. Proč se tak cítíte? Neřekl vám někdy někdo nějakou jedovatost, která sice vůbec nesouvisela s vámi, za to vás však poznamenala na mnoho let dopředu?

„Odpusťte lidem, kteří vám řekli zlé věci. Neděláte to pro ně, ale pro sebe.“

Najděte nejlepší verzi svého já

Nejtěžším krokem je odpoutat se od předsudků vůči sobě samým. Naučte se milovat sami sebe se všemi chybami a nedokonalostmi. Jste originál a nikdo jiný jako vy na planetě nechodí. Nezáviďte ostatním jejich postavení v práci, majetek, přátele nebo rodinné soužití. Nikdy nevidíte všechno, ale jen dílky celého puzzle, které by se vám nakonec třeba ani nelíbilo. Zkuste přesvědčit svůj mozek o opaku. Myslíte si, že jste nešikovní? Nebo vám někdo řekl, že falešně zpíváte a vy jste to od té doby nezkusili, i přesto, že zpěv milujete? Ale no tak! Počkejte si na okamžik, kdy budete o samotě a připravte si diktafon na svém mobilní telefonu. Najděte si svou oblíbenou písničku s textem a zpívejte! Prostě to zkuste. Pak si nahrávku přehrajte a zaposlouchejte se do svého hlasu. Líbí?

„Na světě neexistuje člověk, který by něco neuměl. Jen jsou lidé, kteří danou činnost umí lépe.“

Dělejte věci, kterých se bojíte

Nejlepší rada, kterou vám mohu dát je, udělejte to, čeho se nejvíce bojíte. Jedině tak poznáte, že váš strach  je zbytečně přehnaný. Našli jste na svém seznamu spoustu věcí, ve kterých nejste dobří? Za které se stydíte? Které vám snižují sebevědomí? Prostě je zkuste! Život máme jen jeden a nezasloužíme si ho prožít ve strachu z posměchu. Se svou snahou o změnu můžete poprosit osobu, které plně důvěřujete a víte, že vás podpoří. 

Naučili jsme se, jak můžeme se svými duchy bojovat, jak se jich zbavit a co pro to musíme udělat. V dalším článku se dozvíme, jak se umět ovládat a naopak nešířit negativitu mezi lidmi. Jak jste se poprali se svými démony vy?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články