fbpx

Mužská pleť je jiná a vyžaduje specifickou péči

Mužská pleť

O pleť bychom měli pečovat všichni – a platí to také pro muže, kteří to často velmi podceňují. Málokterý má vůbec v koupelně nějaký krém, ale přitom jejich pleť stárne úplně stejně jako ta ženská a bez péče je nutně čekají vrásky, povadlá pokožka a nelichotivý vzhled. Jak by tedy o pleť měli pečovat muži a je možné bez obav používat dámskou kosmetiku, nebo se vyplatí investovat do té pánské?

Muži mají jinou pleť

I když se pleť mužů a žen na první pohled v ničem neliší, přesto mezi oběma typy existují nemalé rozdíly. Mužská pleť je typicky mastnější, hrubší i pórovitější. Výhodou ale může být, že pomaleji ztrácí kolagen, a proto se známky stárnutí objevují u mužů typicky později než u žen. Jenže dříve nebo později se vrásky stejně dostaví, a proto je lepší jejich vzniku včas předcházet.

Výběr správné kosmetiky

Jak jsme popsali výše, mužská pleť se od té ženské opravdu výrazně liší. Je tedy nezbytné pro péči o ni volit odlišný přístup a jiné kosmetické produkty. Speciální krémy pro muže jsou tedy nutnost, protože jen ty reflektují jedinečné biologické vlastnosti mužské pokožky.

Základem péče by mělo být čištění, hydratace a předcházení vráskám. Ideální rutinu pro muže by tedy měl tvořit čisticí gel, krém proti vráskám pro muže s hydratačním efektem, ale také vhodný oční krém pro muže, protože právě okolo očí vznikají vrásky nejsnadněji. Volte produkty s obsahem účinných látek, jako je kyselina hyaluronová, a nezapomínejte svou rutinu dodržovat skutečně každý den.

Nedrážděte pleť holením

U mužů je nutné myslet také na správný postup holení. Právě to totiž pleť zatěžuje a může ji nepříjemně rozdráždit. Základem je tedy výběr vhodného gelu nebo pěny a čisté i dostatečně ostré žiletky. Své vousy holte po směru růstu, v opačném případě hrozí zarůstání a vznik nehezkých pupínků. Po holení svou pleť ošetřete zklidňujícím balzámem, ideálně bez obsahu alkoholu, který vysušuje a dráždí.

Zdroj foto: Svitlana Barsukova | Dreamstime.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články