fbpx

Jak správně napsat a používat hashtag?

Jak napsat hashtag?

Slovo hashtag se stalo běžnou součástí konverzací od té doby, kdy lidé propadli sociálním sítím. Nejste v obraze a dokonce si ani nejste jistí, co to ten hashtag vlastně je? Nevadí! Máme pro vás odpovědi na všechny otázky, které vás napadnou.

Co je to hashtag?

Hash, křížek či mřížka jsou všechno ty stejné názvy pro tento symbol: #. Kdy a jak se používá? Dříve byl hashtag hojně používaný zejména programátory, kteří ho využívali pro lepší orientaci při psaní kódů. Jenomže potom do našich životů vtrhly sociální sítě a hashtag se stal hojně rozšířeným pojmem napříč všemi generacemi. Kdy a jak ho správně používat?

Kdy použít hashtag?

Nejsou-li vám sociální sítě cizí a řadíte se k jejich aktivním uživatelům, určitě své příspěvky obohacujete právě o tento znak. Čeho jeho použitím docílíte? Váš příspěvek se dostane k té správné skupině lidí, protože bude snáze dohledatelný právě díky tomu, že před klíčová slova napíšete symbol #. Používat hashtag můžete na Twitteru, Facebooku, Instagramu, LinkedInu, Pinterestu i na YouTube.

Odkud se hashtag vzal?

K čemu se hashtag na sociálních sítích používá, již víte, kde se ale vzal a kdo ho na sítích použil jako první a proč? Za odpovědí se musíme vydat zpět do roku 2007. Právě tehdy totiž Chris Messina, blogger, produktový konzultant a řečník, přišel s myšlenkou využívání hashtagu právě na sociálních sítích. Napadlo ho, že právě díky tomuto symbolu by mohlo dojít k jednoduššímu propojení zpráv, událostí a dalších sdělení, která se týkají jednoho tématu.

Twitter jako první rozšířil používání hashtagu na sociálních sítích

Již v tom samém roce se hashtag stal hojně využívaným symbolem na sociální sítí Twitter, která se v současnosti jmenuje X. Když v San Diegu došlo k sérii lesních požárů, lidé začali o této události tweetovat a ke svým tweetům hojně přidávali právě #SanDiegoFire. Vše související s aktuálními požáry v této oblasti  bylo pohromadě a šíření zpráv a novinek se tak stalo efektivnější.

Jak se píše hashtag na počítači?

Abyste ale symbol hashtagu mohli používat, určitě je praktické vědět, jak ho vlastně napsat na pc. Možností existuje více. Záleží na tom, zda je váš stolní počítač či notebook vybaven operačním systémem Windows či spadá do skupiny Apple zřízení. Více možností psaní hashtagů máte ale i v případě, že píšete na klávesnici, jejíž součástí je také numerický blok.

Pojďme se tedy podívat na jednotlivé varianty, jak lze symbol # na klávesnici napsat:

  • Tou vůbec nejjednodušší možností je využití pravého Altu a písmene X.
  • O něco složitější je použití kláves Ctrl, levého Altu a písmene X.
  • Disponuje vaše klávesnice numerickým blokem? Stiskněte levý Alt a napište číslo 35.
  • Používáte anglickou klávesnici? Hashtag v takovém případě napíšete kombinací kláves Shift a čísla 3, které na české klávesnici používáme k psaní písmene š.
  • Apple zařízení využívají pro napsání # také Alt, ale na klávesnici ho najdete pod označením Option. Kombinací klávesy Option společně s číslem 3 (š), stejně jako v předchozím případě, vytvoříte symbol hashtagu.

Používejte hashtagy jako mistr

Nyní již víte, kde se hashtag vzal, na které sociální síti se poprvé začal používat i jak ho napsat na počítači. Zbývá si tedy jen osvojit techniku jeho správného používání. Jak se stát mistry hashtagů?

Pamatujte si následující:

  • Nepoužívejte mezery ani pomlčky. Chcete-li za # napsat více slov, rozlišujte pro lepší orientaci velikost písmen na začátcích jednotlivých slov, ale vyvarujte se používání mezer a pomlček.
  • Za hashtagy můžete psát i číslice, ale další symboly nikoliv. Ty totiž nejsou podporovány.
  • Pokud chcete na sociální síti zvýšit dosah svého příspěvku a zajistit si, že se zobrazí lidem se stejnými zájmy, při napsání symbolu # a následnému psaní dalších písmen a číslic, vám vyskočí nabídka s nejčastěji používanými výrazy. Chybí-li vám inspirace, určitě tuto nabídku možností oceníte.
  • Méně je někdy více. S pomocí hashtagu sice oslovíte širší obecenstvo, ale s jejich počtem to nepřehánějte.
  • Mezi jednotlivými výrazy s hashtagy dělejte mezery, jinak jsou neplatné.

Chcete-li zacílit na to správné publikum, přidávejte ke svým příspěvkům na sociálních sítích hashtagy. Uvidíte, že vaše aktivita si najde ty správné uživatele a dočkáte se očekávané odezvy. Samozřejmě si ale osvojte jejich správné používání a nezapomínejte jednotlivé výrazy s hashtagy oddělovat mezerou. Pokud jste až do dnešního dne nevěděli, jak hashtag napsat na klávesnici, bude to pro vás nyní již hračka. Tweetujte, postujte, lajkujte a používejte hashtagy.

Zdroj foto: www.freepik.com

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články