fbpx

Jaké jsou nejrozšířenější mýty o cvičení?

Chodíte pravidelně nebo občas do fitka? To je samozřejmě v pořádku a spousta mužů si tak dobíjí energii a udržuje se v kondici. Pokud jste jedním z nich, určitě jste slyšeli mnoho faktů, které o cvičení kolují. Nenechte se ale zmást. Většina z nich jsou pouze nepodložené fámy. Které jsou ty nejznámější?

Větší váhy a méně opakování jsou vždy lepší

Tento mýtus naznačuje, že pokud zvedáte těžké váhy a provádíte méně opakování, budete rychleji nabírat svalovou hmotu. Ve skutečnosti je ideální kombinovat různá opakování a váhy podle cílů cvičení. Růst svalů závisí na mnoha faktorech, včetně techniky, objemu a stravy. V kulturistice a některých soutěžních sportech může být zvykem zdvihávat velké váhy a provádět méně opakování. To může vést k mylnému dojmu, že tento styl tréninku je vhodný pro všechny.

Kardio je zbytečné nebo nevhodné

Někteří muži se domnívají, že kardiovaskulární cvičení je vhodné pouze pro hubnutí a ženy. Pravda je, že kardio má mnoho výhod, včetně posílení srdce a cév, zlepšení vytrvalosti a celkového zdraví. Někteří lidé, včetně mužů, mohou mít zkreslené představy o tom, co cvičení dělá. Pokud má někdo za cíl především nabrat svalovou hmotu a zvýšit objem, může se domnívat, že kardio by mohlo snižovat potenciál pro svalový růst. Historicky se některé body fitness kultury zaměřovaly na získávání svalové hmoty a silový trénink, což mohlo vést k názoru, že kardio je vhodné pouze pro lidi, kteří chtějí zhubnout nebo zlepšit svou kardiovaskulární kondici.

Cvičení je nutné pouze pro získání svalů

Mnoho mužů se mylně domnívá, že cvičení je důležité pouze pro nárůst svalů. Realita je však taková, že cvičení má mnoho dalších výhod, jako je zlepšení flexibility, udržení zdravé hmotnosti, podpora metabolismu a celkového duševního zdraví. Některé kulturistické a fitness soutěže se soustředí na prezentaci extrémně vyvinutých svalů, což může vést k dojmu, že cílem cvičení je pouze získání velké svalové hmoty.

Prostředky na zvýšení svalové hmoty jsou bezpečné a účinné

Existuje mnoho doplňků stravy a prostředků slibujících rychlý růst svalů. Mnohé z těchto produktů však mohou být neúčinné nebo dokonce škodlivé. Nejlepší způsob, jak získat svalovou hmotu, je zdravá strava a správný trénink. Výrobci doplňků stravy a produktů na zvýšení svalové hmoty často investují hodně peněz do reklamy a marketingu. Mohou prezentovat své produkty jako revoluční, rychlé a efektivní způsoby, jak rychle nabrat svaly a dosáhnout úžasných výsledků – a to často přesvědčí mnohé lidi o jejich bezpečnosti a účinnosti.

Zdvihání závaží způsobuje pouze svalovou hmotu, ne pružnost

Cvičení s váhami může také přispět ke zlepšení flexibility a pružnosti, pokud je prováděno správně. Statické a dynamické protahování je stále důležité pro udržení správného rozsahu pohybu. Skutečnost je taková, že správné cvičení s váhami může mít pozitivní vliv na pružnost, pokud je prováděno správným způsobem a zahrnuje různé cvičební prvky.

Starší muži nemohou cvičit intenzivně

I ve stáří je možné provádět intenzivní cvičení a udržovat si zdraví a sílu. Samozřejmě by měla být respektována individuální fyzická kondice a omezení. Někteří lidé mohou mít obavy, že intenzivní cvičení může zvyšovat riziko zranění nebo zhoršit již existující zdravotní problémy. Skutečnost je však taková, že intenzivní cvičení může být pro starší jedince bezpečné a přinést mnoho výhod, jako je například zlepšení kardiovaskulárního zdraví, podpora zdraví kostí a svalů, zrychlení metabolismu a další.

Je důležité si před začátkem cvičení ověřit veškeré informace a raději se poradit s trenéry o svém cvičebním plánu.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články