fbpx

Ještě nemáte kameru do auta? Může vám velmi usnadnit řešení případné nehody nebo odhalení vandalismu

kamera v autě

V posledních letech se stává stále více a více trendy pořizovat do auta kamery. Zejména pak profesionální řidiči, kteří jsou na silnici doslova ve dne v noci a ročně najezdí tisíce kilometrů, je považují za velmi užitečného pomocníka zejména v případě možné kolize, nehody nebo jiného incidentu. Samozřejmě totiž platí přímá úměra mezi tím, kolik toho najezdíte a pravděpodobností nějaké nehody. V takovém případě může být kamerový záznam velmi užitečným důkazním prostředkem.

Není to ale nelegální?

Mnoho řidičů má obavy, že bezdrátová kamera do auta je nelegální a vlastně není dovoleno tímto způsobem zaznamenávat provoz. To je ale mýtus – platí, že je možné pořizovat záběry v automobilu, a to zejména v případě, kdy záznam pořizujete pro soukromé účely a pro ochranu vlastních práv. Toto samozřejmě platí v ČR, takže pokud se chystáte do zahraničí, je jistě na místě ověřit si platnou právní úpravu pro konkrétní zemi. Stejně tak platí, že záznam z kamery může sloužit jako případný důkaz i při šetření u orgánů státní moci.

Kolik taková kamera stojí?

Mnoho řidičů se také obává, že pořízení takové kamery je pěkně nákladná záležitost. Samozřejmě se dají pořídit i drahé přístroje s cenou nad 10 tisíc korun, ale velmi kvalitní zařízení koupíte i za cenu okolo 5 tisíc korun. Velmi dobrou a komplexní volbou může být navigace do auta s kamerou, která řidiči umožňuje mít dokonalý přehled o dění na silnici a nabízí celou řadu velmi chytrých funkcí. Kamera monitoruje situaci na silnici a vy máte na dotykovém ovladači přístupné další funkce, které vám cestování mimořádně usnadní. Takové zařízení zvládá také připojení prostřednictvím 4G sítě nebo WiFi a funguje na platformě Android, takže ovládaní je podobně intuitivní, jako byste pracovali s vaším mobilním telefonem. Širokou nabídku nejen kamer do vašeho vozidla nabízí e-shop Carneo, kde můžete vybírat skvělé doplňky, které vám usnadní život.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články