fbpx

Tetování ve světě: Jak se na něj dívají a jaké metody se používají?

Tetování je novodobý trend oblíbený především v západním světě. O tetování jsme několikrát psali i my. Dneska se zaměříme na historii a zajímavosti týkající se tetování. Zjistíte, že tetovací pistole a jehla nejsou ani zdaleka jedinou metodou.

Kde se vzalo první tetování

První tetování sahají až do pravěku. Osoba stará přes 5 300 let měla pokreslená chodidla. Do stejného data spadají i tři mumie, na kterých se našly linie zvířat. Existují však dohady, že některé druhy tehdejších tetování jsou následkem akupunktury. Obrázky po těle tedy se zdobením jak ho známe dnes nikterak nesouvisely.Tetování jako symbol zločince

Země Dálného východu tetováním označovaly zločince nebo otroky. U nás se zločinci cejchovali. Pod vlivem křesťanství se tetování stalo nežádoucím motivem. Tetované osoby považovali za barbary. Naopak pohané se tetováním zdobili běžně.

Tetování ve spojení s druhou světovou válkou

Tetování získalo negativní podtext během druhé světové války, kdy jej nedobrovolně získal každý, kdo se dostal do tehdejších koncentračních táborů. Od té doby se však mnohé změnilo a tetování se stalo oblíbeným módním doplňkem.

Podívejte se, jak vybrat vhodné místo pro tetování

Maorská tetování

Maorská tetování vyjadřují životní úspěchy i neúspěchy maorských mužů a jejich rodovou historii. Nechávají si je tetovat na obličej a tradičně se přenášejí i na těla jejich dětí. Tetování hennou

Speciálním druhem tetování je henna. Vydrží několik dnů až týdnů. Tetování hennou je dočasné bezbolestné tetování speciální tetovací pastou. Pasta se získává z rostliny se stejným názvem. Hennový prášek nadále můžete upravit či obarvit.

Japonsko: S tetováním na lázně zapomeňte

Japonské kulturní zvyky a pravidla zakazují potetovaným lidem vstupovat do veřejných lázní, bazénů nebo saun. Pokud je vaše tetování zakryté, nikomu to nevadí. Velká odkrytá tetování jsou však tabu.

Přečtěte si také: Tetování gentlemani? Nenechte se zmíst vzhledemPolární kruh: Ručně a jehlou

Speciální metodu tetování využívají Eskymáci v oblasti polárního kruhu. Místo tetovací pistole a jehly využívají pouze jehlu, inkoust a kousek bavlny. Metoda působí dost drasticky, ale tatéři potvrzují, že bolest se nijak neliší od klasického způsobu tetování. Namočíte kousek bavlnky v barvě, prostrčíte jehlou a propíchnete kůži. Bavlnka následuje jehlu a zanechává za sebou pod kůží tetování. Metoda je ideální pro jednoduché vzory a linie.

Zjistěte, jak si vybrat osobního tatéra

Křesťanská víra a tetování

Bible praví, že tetování je pro věřící osoby nepřípustné. Jde o nečisté a nevhodné chování. Z logického hlediska věci byste tak například ve Vatikánu neměli narazit na potetované lidi. Výjimku nejspíše tvoří turisté.

Existuje celá škála metod tetování. Která vás nejvíce zaujala?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články