fbpx

Jak zvolit správné fitness centrum

Jak zvolit správné fitness centrum

Tak co, už jste se sebou začali něco dělat, když jste si to na Nový rok předsevzali? Že ne? Nebojte, nikdy není pozdě začít. Léto a s ním i plavková sezóna se sice nezadržitelně blíží, ale pár měsíců ještě stále máte. Pojďte do toho. Poradíme s výběrem vaší nové mučírny.Vybrat posilovnu, která se vám líbí, a zároveň se v ní cítíte pohodlně, je asi to nejdůležitější na celém cvičení. Rozhodně se totiž nebudete vracet někam, kde se vám prostě nelíbí. Asi chápete, že výběr samotný není jednoduchý. Respektive jednoduchý být může. Záleží na vašich představách a požadavcích.

Jak jsme slíbili, máme pro vás nachystaný přehledný seznam několika tipů pro nalezení správného fitness centra. Zda se jich budete držet je jen na vás. Nám fungovaly skvěle.1.     Místní mají přednost

Tipem pro výběr číslo jedna je rozhodně umístění. Snažte se hledat posilovny co nejblíže vašemu bydlení. Průzkumy tvrdí, že pokud vám cesta autem do fitness centra zabere déle než 15 minut, budete mít často problém se donutit jet. Skočte tedy například na Google mapy a hledejte ve vzdálenosti cca 10 kilometrů. Pokud se chystáte dojíždět vozem, rozhodně zkontrolujte i možnosti parkování.

2.     Navštivte centrum ve vaši oblíbenou tréninkovou dobuJak zvolit správné fitness centrum-2

Většina lidí nejraději cvičí v sobotu odpoledne. Pokud jste si tedy již vybrali fitness centrum v okolí, zkuste jej navštívit přesně v dobu, kdy byste jezdili cvičit. Při návštěvě si nezapomeňte zkontrolovat míru vybavenosti. Pokud víte, s čím budete cvičit a nenajdete to, hledejte jiné centrum.

3.     Zjistěte si výhody některých fitness sítí

I v Česku se již můžeme setkat s celými fitness sítěmi. Ty obvykle působí v několika městech, potažmo i státech. Například v Brně naleznete pobočku Gold´s Gym, obrovského amerického fitness giganta. Zkuste se tedy zajímat o různé nabídky k permanentkám. Třeba vám otevřou dveře i do center v zahraničí nebo alespoň toto dovolenkové cvičení o poznání zlevní.4.     Nezapomínejte na čistotu

Je jasné, že posilovna je jednou obrovskou továrnou na bakterie. Rozhodně nestačí jen jednou denně vytřít podlahu. Stroje potřebují péči také. Sledujte, co se během vaší návštěvy děje. Uklízí někdo ze zaměstnanců, nebo vás pravidla nutí po sobě uklízet? Hlavně zkontrolujte činky. Na těch toho často ulpí nejvíce. Problém pak můžete řešit například rukavicemi, které koupíte za pár korun v jakémkoli sportu.

5.     Zeptejte se na nouzové vybavení

Tento tip je zejména pro osoby, které mají potíže se srdcem. Nikdy nevíte, co vás může při cvičení potkat. Raději se proto přímo na recepci poptejte na připravenost pro krizové situace. Kdo je připraven, není překvapen.

6.     Projděte si pravidla

Jak zvolit správné fitness centrum-3Zjistěte si zkrátka a jednoduše vše co smíte, a co naopak ne. Můžete například při cvičení vydávat nezdolné skřeky nebo si nosit do prostor vlastní proteinové nápoje? Ano, i toto některá česká fitness zařízení zakazují. Čtěte tedy pravidla opravdu pozorně.

7.     Zkontrolujte kvalitu strojů

To, že vám centrum nabídne opravdu všechny stroje, které ke svému tréninku budete potřebovat, nemusí ještě znamenat výhru. Dívejte se po značkách výrobců. Můžeme zde zavést jednoduché pořekadlo: „Ten, kdo umí dobrý běžecký pás, nemusí vyrábět kvalitní fitness věž.“ Asi chápete, kam tím míříme. Více různorodých výrobců je samozřejmě dobře, ale zase všeho moc škodí. Nejlepší to je prostě vyzkoušet nebo se zeptat na názor někoho, kdo zde již cvičí déle.8.     Smlouvu zkontrolujte raději dvakrát

Takže už máte vybráno? Super. Poslední tip  je zejména pro ty, co chtějí zadat opakovanou měsíční platbu kartou, jediné. Raději si projděte vše dvakrát, ať se někde neskrývají nějaké neprodiskutované poplatky a podobně. Nechcete přeci být hned druhý měsíc nepříjemně překvapeni…

Tohle byl tedy náš seznam tipů k výběru toho nejlepšího fitness centra. Tak kdy a kde se potkáme?

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Partneři

Máte zájem o propagaci vašeho odkazu v této sekci? Kontaktujte nás na inzerce@esmond.cz

Další zajímavé články