Zajímá vás, na jaké roční příjmy si přijdou ti nejlepší čeští youtubeři? Protože to zajímalo také redakci Forbes, sestavili žebříček 10 nejvíce vydělávajících youtuberů. Kolik z nich znáte?
Jakub Steklý alias Stejk
Desátou příčku obsadil Jakub Steklý alias Stejk, který se věnuje tvorbě lifestylových a zábavných videí. Svůj YouTube kanál si založil v roce 2010 a věnuje se mu dodnes. Již v roce 2015 byl magazínem Forbes zařazen na seznamu nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích, kde obsadil 77. příčku. Od roku 2022 začal společně se svým kamarádem Martinem Molnárem natáčet podcast Hype-Cast Podcast. Ten se od diváků dočkal vřelého přijetí a již dvakrát bodovali v anketě Podcast roku.
Stejkův roční příjem se odhaduje na 12 milionů korun a velký podíl na tom mají platformy YouTube a Herohero, dále také různá partnerství.
Xnapy aneb Petr Jirák
Deváté místo obsadil Petr Jirák, který je na internetu známý pod přezdívkou Xnapy. Jeho zaměřením je gaming a jeho kariéra influencera se začala psát poté, co se rozhodl svůj volný čas začít krátit hraním her. Do té doby měl bohaté zkušenosti s moderováním, protože komentoval turnaje a zápasy v e-sportech.
Odhadovaný roční příjem Xnapyho je 13,5 milionu korun. Peníze mu přinášejí různá partnerství, zejména s Českou spořitelnou a firmou KitKat, a pak také Twitch.
MenT alias Jan Macák
Osmé místo patří MenTovi neboli Janu Macákovi. Na YouTube se pohybuje již 15 let a u Forbes si vysloužil také místo v žebříčku 30 pod 30. Pokud jeho tvorbu sledujete, jistě víte, že současně provozuje čtyři úspěšné YouTube kanály a od tvorby herních videí se posunul také k vytváření zábavných vlogů, vytvořil si účet o jídle a pití a nechybí ani profil věnovaný autům a motorkám.
Odhadovaný roční příjem MenTa je 15 milionů korun. Hlavním zdrojem jeho příjmů je YouTube a různá partnerství, například s Googlem, Fantou či společností KitKat.
Agraelus aka Vojtěch Fišar
Držitel většiny rekordů na českém Twitchi a oblíbený streamer Agraelus, občanským jménem Vojtěch Fišar, si vysloužil sedmou příčku. V žebříčcích magazínu Forbes se umístil již několikrát a v roce 2021 byl v žebříčku 10 nejlépe placených českých Youtuberů na druhém místě. K jeho úspěchům se řadí partnerství s fotbalovým klubem FC Slovan Liberec i vydání vlastní řady pálenky ve spolupráci s Lihovarem Žufánek.
Jeho odhadované roční příjmy jsou 16 milionů korun. Peníze mu vynáší nejen Twitch, ale také různá partnerství.
Erik Meldik
Pamatujete si ještě na první generaci českých youtuberů? Erik Meldik se řadí k jednomu z jejich představitelů. Společně s Čeňkem Stýblem vedli kanál ViralBrothers. Meldik dokázal využít popularity, kterou mu tvorba humorného obsahu přinesla a nyní se věnuje převážně tvorbě vlogů z jeho rodinného života. V minulosti se věnoval také finančnímu poradenství.
Odhadovaný příjem Erika Meldika je 17 milionů korun, přičemž největší část příjmů mu jde z e-shopu zaměřeného na prodej oříškových másel, který má pod palcem jeho žena Dominika. Dále mu přináší peníze také různá partnerství a účet na platformě Herohero.
Mikýř aneb výherce Survivoru
Ohromnou internetovou megastar se po výhře reality show Survivor Česko & Slovensko stal Martin Mikyska, známější pod svou internetovou přezdívkou Mikýř. V žebříčku nejlépe placených českých youtuberů podle magazínu Forbes mu patří pátá příčka. Mikýřovým poznávacím znamením je břitký humor a po návratu z ostrova, ze kterého se vrátil jako vítěz, se mu daří ve všem, na co sáhne. Na HeroHero si jeho obsah předplatilo 26 tisíc uživatelů.
Jeho roční příjem se odhaduje na 20 milionů korun, přičemž je z velké části tvořen partnerstvími. Velký zisk mu přineslo HeroHero a také samozřejmě YouTube.
Ondřej Koběrský
Nevíte, jak investovat? Průvodce ve světě investic vám může dělat Ondřej Koběrský. Vystudovaný právník se začal věnovat tvorbě videí proto, aby lidem ukázal, jak mohou investovat sami, bez pomoci bank a finančních poradců. Na platformě Patreon je o jeho rady velký zájem a jeho tábor je tvořen více jak 6 tisíci lidmi.
Odhadovaný roční příjem Ondřeje Koběrského je 23 milionů korun. Jeho příjmy plynou z Patreonu a partnerství s XTB.
FiZIstyle alias Filip Zima
Bronzovou příčku obsadil FIZIstyle, vlastním jménem Filip Zima. Jeho cílovou skupinou je mladší publikum, a proto je možné, že pokud nemáte děti, dosud jste o něm neslyšeli. Zábavná videa, které FIZIstyle a jeho FIZI crew vytvářejí, se skládají z nejrůznějších výzev. Nejnovějším přírůstkem v jeho portfoliu je FIZI Drink. V předchozích žebříčcích magazínu Forbes obsadil dvakrát po sobě první místo.
Roční odhadovaný příjem Filipa Zimy je 27,5 milionu korun. Příjmy mu plynou z prodeje jeho vlastního merche a z YouTube.
Tary aneb Taras Povoroznyk
Tvůrce zábavných a lifestovlých videí Taras Povoroznyk, který si v online světě vybudoval impérium a je znám jako Tary, se v letošním žebříčku Forbes umístil na druhém místě. Léto je pro Taryho nejvýdělečnějším obdobím roku, protože kromě setkávání s fanoušky pořádá také svůj Tary Camp.
Roční příjmy Taryho jsou odhadovány na 30 milionů korun. Hlavními zdroji příjmu je merchandise a Youtube.
Jon Marianek alias Jan Marianek
První místo patří Janu Mariankovi, který se odstěhoval do Ameriky a o svém životě za oceánem tvoří obsah na Youtube i ostatní platformy. Pracuje v blízkosti Jakea Paula a počet jeho odběratelů na Youtube roste neuvěřitelnou rychlostí.
Jeho odhadovaný roční příjem je 33 milionů korun. Velkou částí příjmů tvoří mrchandise, Herohero, partnerství a samozřejmě Youtube.
Objevil se v žebříčku také váš oblíbený youtuber?
Zdroj textu: forbes.cz/youtuberi24/, www.youtube.com
Zdroj foto: www.freepik.com